رمشک
آپلود سنتر دائمی  و همیشگی نیلوبلاگ با ساپورت پسوند های لازم
 

داستان اموزنده

*داستان زیبا و آموزنده

 

یک مرد روزی از کار به خانه برگشت و از خانم اش پرسید

 

*نماز عصر را خواندی*

 

خانم گفت: نخیر، شوهر اش پرسید: *چرا؟* خانم گفت: خیلی خسته ام تازه از کار برگشتم و کمی استراحت کردم. *شوهر گفت:* درست است برو نماز عصر و شام ات را بخوان قبل از اینکه خفتن شود! فردای آن روز شوهر به قصد یک سفر بازرگانی شهر را ترک کرد، *خوب خانم چند ساعت پس از پرواز به شوهر اش تماس گرفت تا احوال اش را جویا شود اما شوهر به تماس اش پاسخ نداد،* چندین بار پی در پی زنگ زد اما هیچکس گوشی را نبرداشت، خانم آهسته آهسته نگران شد و هر باری که زنگ میزد پاسخ دریافت نمیکرد نگرانی اش افزون تر میشد، اندیشه ها و خیالات طولانی در ذهن اش بود که نکند اتفاقی به او افتاده باشد، چون شوهر اش به هر سفر که میرفت همزمان با فرود آمدن اش به مقصد تماس میکرفت اما حالا چرا نه؟ *خیلی ترسیده بود گوشی را برداشت و تماس گرفت به امید اینکه صدای شوهر اش را بشنود، اما این بار پاسخ دریافت کرد و شوهر اش گوشی را برداشت.*

 

همسر اش با صدای لرزان پرسید: آیا رسیدی؟ شوهر اش

 

جواب داد:

 

بلی الحمدلله به سلامت رسیدم. *خانم پرسید:* چی وقت رسیدی؟ *شوهر گفت:* چهار ساعت قبل، همسر اش با عصابنیت گفت: چهار ساعت قبل رسیدی و به من یک زنگ هم نزدی؟ *شوهر با خون سردی گفت:* خیلی خسته بودم و کمی استراحت کردم، *خانم گفت:* مگر میمردی که چند دقیقه را صرف میکردی و برایم احوال میدادی؟ مگر من برایت مهم نیستم؟ *شوهر گفت:* چرا نه عزیزم تو برایم مهم هستی. *همسر اش گفت:* مگر صدای زنگ را نمیشندی؟ *شوهر گفت:* میشنیدم. *خانم گفت:* پس چرا پاسخ نمیدادی؟ *شوهر گفت:*

 

*دیروز* تو هم به زنگ پروردگار پاسخ ندادی، به یاد داری؟ که *تماس پروردگار(اذان) را بی پاسخ گذاشتی؟* چشمان همسر اش را اشک حلقه زد و پس از کمی سکوت *گفت:* بلی یادم است، نکته ای را اشاره کردی

 

معذرت میخواهم عزیزم! *شوهر گفت:* نه عزیزم از من معذرت طلبی نکن، برو از پروردگار طلب آمرزش کن، من دیگر چیزی از این دنیا نمیخواهم، فقط میخواهم که در یکی از کاخ های بهشت در کنار هم زنده گی حقیقی خویش را آغاز کنیم، آنجا بی تو چی کنم؟ پس از آن روز همسر اش هیچ نماز را بی وقت نمیخواند و هیچ یک نماز را ترک نمیگفت.

 

امید داستان مورد پسند شما قرار گرفته باشد

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: شنبه 29 خرداد 1395برچسب:داستان,داستان اموزنده,,
 • باشگاه خبرنگاران دهستان ،رمشک،

   

  به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان؛ مجتبی احمدی با اشاره به اینکه بیش از هفتاد درصد معلمان رمشک بومی دهستان رمشک هستند ، افزود: متأسفانه سهم دختران در این عرصه صفر است که دلیلش هم بعضی تعصبات بوده است لذا امروز شما باید تلاش کرده و در راه تحصیل تمام همتتان را به کار گیرید و آموزش و پرورش هم در تأمین نیازها و خواسته های شما کوتاهی نخواهد کرد.وی از مسئولان استان در زمینه ساخت خوابگاه برای این دهستان کمک خواست. かわいい のデコメ絵文字  "سُند" بهترین محافظ خوشه های خرما در برابر باد ، گرد و غبار

   

   توری سُند که از درختچه داز بافته می شود ، میتواند محافظ خوشه های خرما و همچنین زمینه مناسب برای ایجاد اشتغال و در آمد زایی جنوب استان کرمان باشد . این روز ها که فصل خرما پزان با گرمای بیش از 45 درجه ای هوا همراه شده باغداران مشغول نخل بندان هستند تا خوشه های خوب و دانه درشت با"چیلک"بسته شوند.گر چه بادهای جنوب که به"لوار سوز"مشهور است باعث شده خوشه های خرما ریزش پیدا کنند و نگرانی کشاورزان را فراهم کرده . اما در جنوبی ترین نقطه استان کرمان مردم یک تدبیر منحصر به فرد دارند که مانع ریزش خرما می شود و از خوشه خرما محافظت می کند . "سُند"بهترین وسیله ای است که کشاورزان می توانند از آن استفاده کنند این هنر دست مانند توری اطراف خوشه ی خرما را می پوشاند. رییس مرکز خدمات جهاد کشاورزی دهستان رمشک در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگارانِ کرمان با اشاره به اینکه سُند از درختچه داز به روش سنتی بافته می شود، افزود :  این وسیله بهترین محافظ خوشه های خرما در برابر باد ، گرد و غبار و باران است و در تولید محصول مرغوب موثر است. آقای شیخی به وجود 100 هکتار باغ در منطقه اشاره و خاطرنشان کرد :  با احداث کارگاه صنایع دستی در این منطقه می توان به تولید انبوه دست یافت .وی یادآور شد :  استانهای خوزستان ، بوشهر و هرمزگان می توانند با این روش جلوی از بین رفتن خرما را بگیرند. شیخی تاکید کرد:این شیوه در صورت پیگیری و تحقق آن باعث ایجاد اشتغال در منطقه می شود . かわいい のデコメ絵文字  تخریب دربند ساروجی گزان با چند قرن قدمت دربند ساروجی در روستای رمشک که در گذشته برای نگهداری آب کشاورزی مورد استفاده قرارمی گرفته ، هم اکنون بر اثر فرسایش از بین رفته است.

   

  رئیس مرکز خدمات جهاد کشاورزی دهستان رمشک ، در مصاحبه باخبرنگارباشگاه خبرنگارانِ کرمان با اعلام این خبر افزود: این بند ساروجی بر اثر فرسایش خاک و طغیان رودخانه ها تخریب شده است. شیخی با بیان اینکه 90 درصد آبیاری مزارع و باغ های این منطقه به وسیله آب این بند تأمین می شد ،تصریح کرد: تخریب شدن این بند باعث ایجاد مشکل استحصال آبهای زیرزمینی و استفاده کشاوران از موتور پمپ ها شده که در درازمدت این امر باعث از بین رفتن سفره های آب زیرزمینی خواهد شد. وی در پایان از مسئولان خواست برای رفع این مشکل چاره اندیشی کنند. かわいい のデコメ絵文字  شناسایی 600 محوطه باستانی در جنوب کرمان

   

  مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهرستان جیرفت ازشناسایی 600 تپه و محوطه باستانی در جنوب استان کرمان خبر داد. نادر علیدادی سلیمانی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: در جنوب استان کرمان 600 تپه و محوطه باستانی را شناسایی کردیم. وی افزود: سه فصل بررسی در شهرستان های منوجان، رودبار وکهنوج به اتمام رسیده که همچنین بخش اعظم بررسی باستانی در شهرستان  فاریاب انجام شده است. علیدادی سلیمانی تصریح کرد: اکنون بررسی باستان شناسی رادر شهرستان های جیرفت، قلعه گنج و رودبار در دستور کار داریم.وی با بیان اینکه سال 1376 در منطقه رمشک به صورت کاملا اتفاقی اشیایی تاریخی کشف شد، خاطرنشان کرد: این منطقهمردمی نجیب دارد که وارث فرهنگ کهن آن هستند.مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهرستان جیرفت با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه جلوگیری از برخی حفاری های غیرمجاز در منطقه رمشک، تصریح کرد: پس از این مسئله سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یک اکیپ باستان شناسی به منطقه اعزام کرد.وی افزود: این اکیپ طی دو فصل در سال های 77 و 78 به کاوش در منطقه پرداخت که منجر به شناسایی گورستان های باارزش مربوط به عصر مفرغ و دوره تاریخی در حوزه دهستان رمشک شد.

   

  منبع: www.yjc.ir باشگاه خبرنگاران. 

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: دو شنبه 24 خرداد 1395برچسب:شهر رمشک,,شهرستان رمشک,روستای رمشک,,دهستان رمشک,,رمشک,,
 • ماه مبارک رمضان

  ﮐﺎﺵ ﮐﺴﯽ ﺑﺮﺍﯾمان ﮔﻔﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﭘﺮﺍﻧﺪﻥ ﮔﻨﺠﺸﮏ ﺭﻭﺯﻩ ﺭﺍ ﺑﺎﻃﻞ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﻭ ﺗﺮﺳﺎﻧﺪﻥ ﮔﺮﺑﻪ ﺍﯼ ﻭ ﻟﻪ ﮐﺮﺩﻥ ﮔﻞ ﻫﺎﯼ ﺭﻭﯾﯿﺪﻩ ﻻﯼ ﻋﻠﻒ ﻫﺎﯼ ﺳﺒﺰ ﻭ ﭼﯿﺪﻥ ﯾﮏ ﯾﺎﺱ ﺑﻪ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﺑﻮﯼ ﺧﻮﺵ ﻭ ﻧﺎاﻣﯿﺪ کردن ﺳﮕﯽ

   

  ... ... ﮐﺎﺵ ﮐﺴﯽ ﺑﺮﺍﯾمان ﺍﺯ ﻣﺒﻄﻼﺕ ﺭﻭﺯﻩ ﮔﻔﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﺭﺳﺎﻧﺪﻥ ﻏﺒﺎﺭ ﻏﻢ ﺑﻪ ﻗﻠﺐ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﭼﺸﺎﻧﺪﻥ ﺷﻮﺭﯼ ﺍﺷﮏ ﺑﻪ ﻟﺐ ﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﻭ ﻓﺮﻭ ﮐﺮﺩﻥ ﻭﺟﺪﺍﻥ ﺗﻦ ﭘﺮﻭﺭ ﺩﺭ ﺁﺏ ﺑﯽ ﺗﻔﺎﻭﺗﯽ ﻭ ﺑﺎﻗﯽ ﻣﺎﻧﺪﻥ ﺑﺮ ﺟﻨﺎﯾﺖ ﺳﻨﮕﯿﻦ ﺑﯽ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺘﯽ ﺗﺎ ﺍﺫﺍﻥ ﺻﺒﺢ ﭼﻪ ﻓﺮﻗﯽ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ،

   

  ﺭﻣﻀﺎﻥ ﺑﺎﺷﺪ ﯾﺎ ﺗﯿﺮ ﯾﺎ ﺟﻮﻻﯼ ... ﻫﺮ ﺭﻭﺯﯼ ﮐﻪ ﺩﺳﺘﯽ ﺭﺍ ﮔﺮﻓﺘﯽ، ﺩﻟﯽ ﺭﺍ ﺑﺪﺳﺖ ﺁﻭﺭﺩﯼ، ﺍﺷﮑﯽ ﺭﺍ ﭘﺎﮎ ﮐﺮﺩﯼ، ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ...

   

  ﺭﻭﺯﻩ ﯼ ﭘﺮﻫﯿﺰ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ! ﭘﺮﻫﯿﺰ ﺍﺯ ﻗﻀﺎﻭﺕ، ﺍﺯ ﺩﺭﻭﻍ، ﺍﺯ ﺭﯾﺎ، ﺍﺯ ﺗﻬﻤﺖ، ﺩﻭﺭﻭﯾﯽ، ﺍﺯ ﻧﯿﺮﻧﮓ ....

   

  ﻭﮔﺮﻧﻪ ﺗﺎ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎﯾﯽ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﮐﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﮔﺮﺳﻨﮕﯽ ﮐﺸﯿﺪﻩ ﺍﻧﺪ ﻭﻟﯽ ﻫﺮﮔﺰ ﺭﻭﺯﻩ ﻧﺒﻮﺩﻩ ﺍﻧﺪ،... かわいい のデコメ絵文字 ماه مهمانی خدا بر دوستان عزیز مبارک

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: دو شنبه 24 خرداد 1395برچسب:ماه,مبارک,رمضان,ماه مبارک رمضان,,
 • ماه مبارک رمضان

  かわいい のデコメ絵文字 فرخنده باد کسی که ماه رمضان را استقبال کرد..!

   

  رمضان ماه خیر و برکت است؛ آمدنش بشارتی است برای انسان های صالح، چرا که ماه طاعت و عبادت است؛ پس خوش آمدی ای سید و سرور ماه ها!!

   

  فرخنده باد کسی که ماه رمضان را استقبال کرد...!و چرا فرخنده نباشد در حالی که بهترین و برترین ماه هاست که با دیگر ماهها متفاوت است؟!رمضان ماهی است که در آن رحمت و برکت الله بر آسمانها و زمین نازل می گردد، و با قدومش بشارت به بزرگترین عبادات و افزایش درجات حسنات و پاک شدن گناهان را می دهد.

   

  فرخنده باد کسی که رمضان را استقبال کرد...!

   

  چرا که آن ماه رحمت و نیکی است که با آمدنش دنیا را پر از سرور و شادی کرده تا در بین قلبهای مسلمان وحدت و برادری را منتشر کند.در این ماه مبارک بندگان الله  برای به دست آوردن اجر و ثواب مسابقه می دهند. چرا که اجر و ثواب این ماه با دیگر اجرها متفاوت است.!رسول الله صل الله علیه می فرمایند: کُلُّ عَمَلِ ابْنِ آدَمَ یُضَاعَفُ الْحَسَنَةُ عَشْرُ أَمْثَالِهَا إِلَی سَبْعمِائَة ضِعْفٍ، قَالَ اللَّهُ عَزَّ وَجَلَّ: إِلَّا الصَّوْمَ ، فَإِنَّهُ لِی وَأَنَا أَجْزِی بِهِ، یَدَعُ شَهْوَتَهُ وَطَعَامَهُ مِنْ أَجْلِی، لِلصَّائِمِ فَرْحَتَانِ؛ فَرْحَةٌ عِنْدَ فِطْرِهِ، وَفَرْحَةٌ عِنْدَ لِقَاءِ رَبِّهِ، وَلَخُلُوفُ فِیهِ أَطْیَبُ عِنْدَ اللَّهِ مِنْ رِیحِ الْمِسْکِ.

   

  ترجمه: تمام اعمال نیک انسان ها ده برابر تا هفت صد برابر اجر داده میشود، و الله عزوجل می فرماید: به جز روزه،! چرا که آن برای من است و من اجرش را می دهم، زیراه در آن روزه دار از شهوت و غذایش به خاطر من دوری می کند. و برای روزه دار دو شادی است: یک شادی هنگام افطار و شادی  دیگرهنگام دیدار با الله،! و بوی دهان روزه دار در نزد الله بهتر از بوی مشک است.))

   

  فرخنده کسی که رمضان را استقبال کرد..!

   

  زیرا ماهی است که در آن درهای بهشت گشوده و درهای آتش بسته می شود.!پس پیروزی و رستگاری از آن کسی است که این فرصت را غنیمت بداند قبل از آنکه دیر شود.!

   

  رسول الله صل الله علیه وسلم می فرموده اند:

   

   أَتَاکُمْ رَمَضَانُ شَهْرٌ مُبَارَکٌ ، فَرَضَ اللَّهُ عَزَّ وَجَلَّ عَلَیْکُمْ صِیَامَهُ ، تُفْتَحُ فِیهِ أَبْوَابُ السَّمَاءِ ، وَتُغْلَقُ فِیهِ أَبْوَابُ الْجَحِیمِ ، وَتُغَلُّ فِیهِ مَرَدَةُ الشَّیَاطِینِ ، لِلَّهِ فِیهِ لَیْلَةٌ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ ، مَنْ حُرِمَ خَیْرَهَا فَقَدْ حُرِمَ.

   

  ترجمه: ماه مبارک رمضان آمده و الله روزه گرفتن در آن را واجب کرده است. درهای آسمان در آن گشوده و درهای جهنم بسته می شود؛ وشیطان ها ی سرکش به زنجیر کشیده می شوند، و در آن برای الله شبی است که بهتر از هزار ماه می باشد، و اگر کسی از خیر آن محروم شود به راستی که زیان دیده است.

   

  فرخنده باد کسی که ماه رمضان را استقبال کرد...!

   

  رمضان ماهی است که الله متعال آنرا مخصوص کسانی قرار داده، که نیتشان خالصانه برای الله است و تمنای اجر و ثواب را از او دارند،تا الله متعال گناهان گذشته ی شان را مغفرت نماید.!رسول الله صل الله علیه وسلم فرموده اند: مَنْ صَامَ رَمَضَانَ إِیمَانًا وَاحْتِسَابًا ، غُفِرَ لَهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِهِ.ترجمه: کسی که ماه رمضان را با ایمان واخلاص کامل برای رضایتالله روزه بگیرد تمام گناهان گذشته اش بخشیده می شود.!

   

  فرخنده باد کسی که ماه رمضان را استقبال کرد..!

   

  ماهی که پس از گذشت یک سال دوباره آمده است، تا یاد آور نعمت های الله بر ما شود؛ نعمت این که ما را به این ماه رسانیده است، در حالی که بسیاری از انسان ها را مرگ و بیماری از پای درآورده؛ و آنان تمنای در رسیدن به این اجر ونعمت بزرگ بودند.

   

  پس بیایید این فرصت را غنیمت بشماریم چرا که ممکن است دوباره بدان دست نیابیم...!

   

  شکر و حمد و سپاس برای الهی است که بر ما منت نهاده و ما رابا لطف و بخشش و کرم خویش به این ماه رسانده؛ تا از آن بهره ی لا زم را ببریم.

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: دو شنبه 24 خرداد 1395برچسب:ماه,رمضان,مبارک,ماه مبارک رمضان,
 • اخبار

  かわいい のデコメ絵文字 حضرت مولانا امیری ( مدظله العالی) از اساتید برجسته ی مدرسه ی جامعه الحرمین شریفین چابهار و یکی از علمای شاخص منطقه ، در خلال جلسه ی تفسیرالقرآن  امروز ۲۳ خرداد۹۵ ، ضمن ابراز ناخرسندی از جنایت کلاهبرداری صدها ملیاردی از بلوچستان ، همه ی مالباختگان را  موکدا به خویشتن داری و حفظ خونسردی فراخواندند. ایشان در این جلسه ی نورانی و معنویی که  اقشار مختلف جامعه در آن حضور داشتند かわいい のデコメ絵文字 با تاکید بر حفظ آرامش افراد جامعه ، به همه ی مال باختگان توصیه کردند که چه بسا این کلاهبرداری ، برنامه ریزی شده باشد ( تا بدخواهان با یک تیر چندنشان بزنند) که علاوه بر به یغما بردن سرمایه ی مردم بلوچستان ، آنها را به نوعی با خودشان درگیر بکنند و از این طریق بتوانند فتنه ی قومی و برادرکشی را به جریان بیاندازند. ایشان در ادامه ی سخنان خود فرمودند که مردم شریف ، بردبار و صبور  بلوچستان ، با متانت تر از این حرف هایند که بخاطر سرمایه ی مادی ، به جان هم بیفتند و خدای نکرده از این طریق در دام دشمن گرفتار بشوند. حضرت مولانا امیری با اشاره به عمق و وسعت این  کلاهبرداری در عین حال یادآور شدند که ضرر مالی هرچقدر هم که سنگین باشد اما به حول و قوه ی الهی ، بازهم قابل جبران هست اما خدای نکرده اگر ما یکی از فرزندان بلوچستان را از دست بدهیم نه تنها این ضایعه جبران نخواهد شد که این تالم برای همیشه باقی خواهد ماند و موجب خوشحالی بیشتر آن بدخواهانی میشود که این نقشه را برای ما طراحی کردند. لذا مردم بلوچستان  باید متانت ، かわいい のデコメ絵文字 از خودگذشتگی و وحدتشان را به همه نشان بدهند. ایشان در پایان تاکید فرمودند که این پیام من باید به دست همه برسد.

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: دو شنبه 24 خرداد 1395برچسب:خبر,اخبار,خبرهای جدید,چ,
 • asal

  قطره عسـلی بر زمین افتاد かわいい のデコメ絵文字 مورچه ی کوچکی آمد و از آن چشید و خواست که برود اما مزه ی عسل برایش اعجاب انگیز بود، پس برگشت و جرعه ای دیگر نوشید... かわいい のデコメ絵文字 باز عزم رفتن کرد، اما احساس کرد که خوردن از لبه عسـل کفایت نمی کند و مزه واقعی را نمی دهد، پس بر آن شد تا خود را در عسل بیاندازد تا هرچه بیشتر و بیشتر لذت ببرد... かわいい のデコメ絵文字 مورچه در عسـل غوطه ور شد و لذت می برد... かわいい のデコメ絵文字اما(افسوس)که نتوانست از آن خارج شود، پاهایش خشک و به زمین چسبیده بود و توانایی حرکت نداشت... かわいい のデコメ絵文字 در این حال ماند تا آنکه نهایتا مُرد. かわいい のデコメ絵文字 دُنـیا چیزی نیست جز قطره عسـلی بزرگ! かわいい のデコメ絵文字 پس آنکه به نوشیدن مقدار کمی از آن اکتفا کرد نجات می یابد، و آنکه در شیرینی آن غرق شد، از أخرت خود غافل و نهايتاً هلاک می شود▔▔▔▔

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: دو شنبه 24 خرداد 1395برچسب:asal,rameshk,
 • ایه قران مجید

  » اگر در دل تاریکی شب نمازی خواندی ، یا دوستان و مردم را در سجده هایت دعا کردی ، اگر به صورت ناشناس به ایتام و فقرا ی سرزمینت کمک کردی... و اگر از راه مردم در تنهایی خویش خاری برداشتی... و یا حتی اگر در کوه های دور افتاده به حیوانی آب و غذا دادی ، حتی یک لحظه هم این فکر به ذهنت خطور نکند که شاید کسی این خوبی مرا نبیند ... چرا که خداوند ذره ذره ی خوبی هایت را برایت ثبت خواهد کرد ، حتی اگر جز خودت ، کسی آن را نداند... و همواره این آیه را به یاد داشته باش: ( وَمَا تَفْعَلُوا مِنْ خَيْرٍ فَإِنَّ اللَّهَ كَانَ بِهِ عَلِيمًا ) [ النساء (127) An-Nisaa ] و آنچه از نیکی ها انجام می دهید، خداوند به آن آگاه است.

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: سه شنبه 11 خرداد 1395برچسب:ایه قران مجید,

 • lovenar

  نظام اربابی پور

  lovenar

  http://lovenar.loxblog.com

  رمشک

  داستان اموزنده

  رمشک

  كد ساعت و تاريخ

  با سلام خدمت شما دوست عزیز نظامم اهل دهستان رمشک از توابع شهرستان قلعه گنج استان کرمان رشته درسیم هستش علوم انسانی حتما به وب شما هم سرمیزنم وخوشحال میشم اگه توی نظرسنجی شرکت کنید و یا عضوخبرنامه بشید متشکرم. ‏ با عرض سلام و خوش امد گویی خدمت شما بازدید کننده گرامی در این وب سعی در معرفی دهستان رمشک در دنیایی مجازی داریم که البته مطالب دیگری هم قرار خواهد گرفت در حدتوان

  رمشک