رمشک
آپلود سنتر دائمی  و همیشگی نیلوبلاگ با ساپورت پسوند های لازم
 

رمشک، تصویربرداری از خرس سیاه آسیایی در قلعه گنج

:

‏ ‏ تصویربرداری از خرس سیاه آسیایی در قلعه گنج

کد خبر:۳۶۱۶۰۷

مرادی، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کهنوج گفت: گروهی از محیط بانان این اداره به همراهی یک نفر از اعضای کانون محیط بان در شامگاه هفتم آذرماه در منطقه راسک، دهستان رمشک قلعه گنج کرمان موفق شدند از یک خرس سیاه آسیایی تصویربرداری کنند.
به گزارش پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، دکتر عباسعلی دامنگیر مدیرکل محیط زیست استان کرمان در این باره گفت:


از میان هشت گونه خرسم وجود در دنیا دو گونه در ایران زندگی می کنند که این دو گونه شامل خرس قهوه ای و خرس سیاه آسیایی می باشد.
خرس سیاه آسیایی یکی از گونه های آسیب پذیر در جهان است که زیرگونه بلوچی، که پراکندگی آن محدود به پاکستان و جنوب شرقی ایران در سه استان هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان است زیرگونه ای به شدت در معرض خطر انقراض است.

زیستگاه خرس سیاه در ایران تاکنون از جنوب نیکشهر تا سرباز در استان سیستان و بلوچستان و قسمت هایی از بشاگرد در استان هرمزگان و بخش هایی از استان کرمان از جمله پناهگاه حیات وحش زریاب در شهرستان بم گزارش شده است.
از بین رفتن زیستگاه های جنگلی خرس سیاه بر اثر خشکسالی، گسترش اراضی کشاورزی به ویژه باغات و قطع درختان برای استفاده به عنوان سوخت و دیگر مصارف، چرای دام اهلی و فشار آن بر زیستگاه هایخرس، منجر به افزایش تقابل مردم محلی وخرس سیاه شده است.


به نحوی که تخریب کندوهای عسل، تخریب محصولات باغی، حمله به دام و حتی حمله به انسان ها توسط خرس سیاه رو به افزایش گذاشته است و در نتیجه تعداد زیادی ازخرسها به خصوص توله های آنها توسط مردم بومی اسیر و کشته می شوند. D خرس سیاه آسیایی هم اکنون در فهرست سرخ اتحادیه جهانی حفاظت (IUCN RED LIST‏)‏ در طبقه در آستانه انقراض (CR‏)‏ قرار دارد و هیچ آمار مشخصی از تعداد اندک باقیمانده جمعیت این گونه در کشور در دست نیست.
به زودی عکس های گرفته شده از این خرس در وب قرار خواهم داد

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: پنج شنبه 3 بهمن 1392برچسب:رمشک،قلعه گنج،خرس،عکس،رمشک، تصویربرداری از خرس سیاه آسیایی در قلعه گنج ,

 • lovenar

  نظام اربابی پور

  lovenar

  http://lovenar.loxblog.com

  رمشک

  رمشک، تصویربرداری از خرس سیاه آسیایی در قلعه گنج

  رمشک

  كد ساعت و تاريخ

  با سلام خدمت شما دوست عزیز نظامم اهل دهستان رمشک از توابع شهرستان قلعه گنج استان کرمان رشته درسیم هستش علوم انسانی حتما به وب شما هم سرمیزنم وخوشحال میشم اگه توی نظرسنجی شرکت کنید و یا عضوخبرنامه بشید متشکرم. ‏ با عرض سلام و خوش امد گویی خدمت شما بازدید کننده گرامی در این وب سعی در معرفی دهستان رمشک در دنیایی مجازی داریم که البته مطالب دیگری هم قرار خواهد گرفت در حدتوان

  رمشک