رمشک
آپلود سنتر دائمی  و همیشگی نیلوبلاگ با ساپورت پسوند های لازم
 

باشگاه خبرنگاران دهستان ،رمشک،

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان؛ مجتبی احمدی با اشاره به اینکه بیش از هفتاد درصد معلمان رمشک بومی دهستان رمشک هستند ، افزود: متأسفانه سهم دختران در این عرصه صفر است که دلیلش هم بعضی تعصبات بوده است لذا امروز شما باید تلاش کرده و در راه تحصیل تمام همتتان را به کار گیرید و آموزش و پرورش هم در تأمین نیازها و خواسته های شما کوتاهی نخواهد کرد.وی از مسئولان استان در زمینه ساخت خوابگاه برای این دهستان کمک خواست. かわいい のデコメ絵文字  "سُند" بهترین محافظ خوشه های خرما در برابر باد ، گرد و غبار

 

 توری سُند که از درختچه داز بافته می شود ، میتواند محافظ خوشه های خرما و همچنین زمینه مناسب برای ایجاد اشتغال و در آمد زایی جنوب استان کرمان باشد . این روز ها که فصل خرما پزان با گرمای بیش از 45 درجه ای هوا همراه شده باغداران مشغول نخل بندان هستند تا خوشه های خوب و دانه درشت با"چیلک"بسته شوند.گر چه بادهای جنوب که به"لوار سوز"مشهور است باعث شده خوشه های خرما ریزش پیدا کنند و نگرانی کشاورزان را فراهم کرده . اما در جنوبی ترین نقطه استان کرمان مردم یک تدبیر منحصر به فرد دارند که مانع ریزش خرما می شود و از خوشه خرما محافظت می کند . "سُند"بهترین وسیله ای است که کشاورزان می توانند از آن استفاده کنند این هنر دست مانند توری اطراف خوشه ی خرما را می پوشاند. رییس مرکز خدمات جهاد کشاورزی دهستان رمشک در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگارانِ کرمان با اشاره به اینکه سُند از درختچه داز به روش سنتی بافته می شود، افزود :  این وسیله بهترین محافظ خوشه های خرما در برابر باد ، گرد و غبار و باران است و در تولید محصول مرغوب موثر است. آقای شیخی به وجود 100 هکتار باغ در منطقه اشاره و خاطرنشان کرد :  با احداث کارگاه صنایع دستی در این منطقه می توان به تولید انبوه دست یافت .وی یادآور شد :  استانهای خوزستان ، بوشهر و هرمزگان می توانند با این روش جلوی از بین رفتن خرما را بگیرند. شیخی تاکید کرد:این شیوه در صورت پیگیری و تحقق آن باعث ایجاد اشتغال در منطقه می شود . かわいい のデコメ絵文字  تخریب دربند ساروجی گزان با چند قرن قدمت دربند ساروجی در روستای رمشک که در گذشته برای نگهداری آب کشاورزی مورد استفاده قرارمی گرفته ، هم اکنون بر اثر فرسایش از بین رفته است.

 

رئیس مرکز خدمات جهاد کشاورزی دهستان رمشک ، در مصاحبه باخبرنگارباشگاه خبرنگارانِ کرمان با اعلام این خبر افزود: این بند ساروجی بر اثر فرسایش خاک و طغیان رودخانه ها تخریب شده است. شیخی با بیان اینکه 90 درصد آبیاری مزارع و باغ های این منطقه به وسیله آب این بند تأمین می شد ،تصریح کرد: تخریب شدن این بند باعث ایجاد مشکل استحصال آبهای زیرزمینی و استفاده کشاوران از موتور پمپ ها شده که در درازمدت این امر باعث از بین رفتن سفره های آب زیرزمینی خواهد شد. وی در پایان از مسئولان خواست برای رفع این مشکل چاره اندیشی کنند. かわいい のデコメ絵文字  شناسایی 600 محوطه باستانی در جنوب کرمان

 

مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهرستان جیرفت ازشناسایی 600 تپه و محوطه باستانی در جنوب استان کرمان خبر داد. نادر علیدادی سلیمانی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: در جنوب استان کرمان 600 تپه و محوطه باستانی را شناسایی کردیم. وی افزود: سه فصل بررسی در شهرستان های منوجان، رودبار وکهنوج به اتمام رسیده که همچنین بخش اعظم بررسی باستانی در شهرستان  فاریاب انجام شده است. علیدادی سلیمانی تصریح کرد: اکنون بررسی باستان شناسی رادر شهرستان های جیرفت، قلعه گنج و رودبار در دستور کار داریم.وی با بیان اینکه سال 1376 در منطقه رمشک به صورت کاملا اتفاقی اشیایی تاریخی کشف شد، خاطرنشان کرد: این منطقهمردمی نجیب دارد که وارث فرهنگ کهن آن هستند.مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهرستان جیرفت با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه جلوگیری از برخی حفاری های غیرمجاز در منطقه رمشک، تصریح کرد: پس از این مسئله سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یک اکیپ باستان شناسی به منطقه اعزام کرد.وی افزود: این اکیپ طی دو فصل در سال های 77 و 78 به کاوش در منطقه پرداخت که منجر به شناسایی گورستان های باارزش مربوط به عصر مفرغ و دوره تاریخی در حوزه دهستان رمشک شد.

 

منبع: www.yjc.ir باشگاه خبرنگاران. 

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: دو شنبه 24 خرداد 1395برچسب:شهر رمشک,,شهرستان رمشک,روستای رمشک,,دهستان رمشک,,رمشک,,
 • مهد کودک رمشک

    

  ‏ ‏مهد کودک شکوفه ها :

  قلعه گنج

  لیلا قلعه گنجی

   

   

  دهستان رمشک

  تلفن مهد: 6630028-0349

   

  قلعه گنج ‏

  :

  ‏ ‏ ‏ مهد های کودک ایران آینده از آن کودکان ماست

  مهد کودک ، گلهای نرگس

   

  قلعه گنج

  عذری قلعه گنجی

   

  ،روستای زیارت گیاهان قلعه گنج :

  ‏ ‏ emahd.irمنبع‏;‏ ‏

  زیبایی‌های چشم‌نواز «رمشک» را نباید به تیغ محرومیت سر برید    زیبایی‌های چشم‌نواز «رمشک» را نباید به تیغ محرومیت سر برید


  خبرگزاری فارس: جولان گاه محرومیت چند سالی است که پوستین محرومیت را از تن کوی و برزن دهستان رمشک در بخش چاه‌دادخدای قلعه‌گنج به در آورده، شاید اینجا آخر دنیا باشد، اماتصور کنید، «آخر دنیا به این زیبایی»، رمشک بهشت جنوب کرمان است. 

  ‏ ‏


   

  به گزارش خبرگزاری فارس از قلعه‌گنج، امروز اگر شما به رمشک می‌روید، باید امکانات یک سفر مهیج به بهترین سند جاری خدمات نظام را مهیا کنید، یک تفرجگاه چند منظوره که گاهی ساکنان آن خود را باور نمی‌کنند و شلاق بی‌عدالتی را در دست می‌گیرند. :

      .

  ‏ ‏ .

  ‏ ‏.


  رمشک اینک در 160 کیلومتری مرکز شهرستان قلعه‌گنج و 560 کیلومتری مرکز استان کرمان با برخورداری از امکانات رفاهی مناسب و آب وهوایی بسیار دلپذیر باید به عنوان یک قطب گردشگری مطرح شود، زیبایی‌های چشم‌نواز این روستای تاریخی را نباید، به تیغ محرومیت سر برید. :

  ‏ ‏

  ...

  ...


   

   

  ‏ ‏ کپر نشانی از ساده‌زیستی و تمدن غنی روستائیان دارد وجود دو حوزه علمیه اهل سنت و تشیع و بیش از 32 باب مدرسه در سه مقطع تحصیلی که با استعدادناب دانش‌آموزان این دهستان در رشد علمی شهرستان نقش ایفا می‌کنند و در حال حاضر دو باب مدرسه نیز در حال ساخت است.

  ‏ ‏ رمشک که در اصطلاح به راه‌مشک یا همان جاده ابریشم متصل بوده است، امروزه در خود بیش از2 هزار و 400 خانوار جای دادهاست که از این تعداد 93 در صد اهل سنت هستند، اگر مسافر رمشک شوید، دیگر مثل سال‌های گذشته دوری راه و جاده خاکی نگرانت نمی‌کند. !

    


  وقتی به رمشک می‌رسی، شهری را می‌بینی که فقط نام شهر را کم دارد و همه چیز مهیا است در یک پذیرایی خوشگوار رمشکی‌های مهربان، گاهی وقت‌ها قلم به دستان برای احراز نشان زرد بودن، خود باید تیتر را اینگونه بنگارند «محرومیت در رمشک جولان می‌دهد» و من نه به عنوان من، بلکه به عنوان یک خبرنگار که چندین سال است رمشک را می‌شناسم، گاهی وقت‌ها این زردی‌ها را یک بیماری ناگوار می‌بینم که بعضی از همکاران را مبتلا کرده است.

   


  وجود رودخانه دائمی و قنات‌های پرآب و همیشه جاری را نباید ندید وآنجا را محروم خواند، حال اگر من ساکن این روستا باشم و هنوز زندگی را در کپر می‌پسندم و در کنار مسکن مستحکم که بنیاد مسکن ساخته است، باید حتما یک کپر یا توپ هم بسازم تا از آن به عنوان مهمانخانه استفاده کنم، آیا چهره شهرم هنوز محروم است، کپر نشانی از ساده‌زیستی و تمدن غنی این روستائیان دارد.


    گاهی وقتها مزه شیرین خواب آرام در یک مسکن مستحکم را دشمنان تفرقه‌افکن زهر می‌کنند و نادیده گرفتن، خدمتی این چنین حجیم گاهی پایه‌های خدمتی دیگر را ناامید می‌کند، هر چند نظام کار خود را در عدالت به سرانجام می‌رساند.


  در این میان رسانه‌های محلی همسو با نشریات معلوم‌الحال برگرفته از خبرگزاری‌های ناهمسو بدون در نظر گرفتن حواشی اخبار با بستن چشم بصیرت خود گاهی قانون کپی را بد جور جلوه می‌دهند که گویی اینجا آخر دنیاست، آری شاید، آخر دنیا باشد، اما تصور کنید، «آخر دنیا به این زیبایی» رمشک بهشت جنوب کرمان است.  

  ‏ ‏


   

  بسترسازی تبدیل دهستان به شهر از اقدامات خوب دولت :

      .

  ‏ ‏ .

  ‏ ‏.


  خدابخش درزه‌ای دهیار رمشک که متوجه شده بود که با غرض‌ورزی برخی از رسانه‌ها حرف‌هایش را تحریف کرده‌اند به من زنگ زد و گفت: اولا که هیچ خبرنگاری به رمشک نیامده است و با ما مصاحبه تلفنی داشته‌اند، دوم آماری که تیتر زدند را از لابلای آمار ما دزدیدند و مابقی را به قید غرض حذف کرده‌اند. :

  ‏ ‏

  ...

  ...


   

   

  ‏ ‏وی افزود: من گفتم، در سال گذشته 100 پرونده برای مسکن روستایی به بنیاد مسکن تحویل داده‌ایم که از این تعداد 30 پرونده تسهیلات دریافت کرده‌اند، طرح هادی روستایی نیز در این روستا اجرا شده است و امید به شهر شدن، داریم.

  ‏ ‏به سراغ فرماندار شهرستان قلعه‌گنج رفتم، فردی که در سال‌های نخست بخش شدن، چاه‌دادخدا بخشدار آنجا بود و بهتر از همه ما آنجا را می‌شناخت، از او خواستم رمشک را در گذشته و حال آن توصیف کند. !

    


  ایوب فلاحی اظهار داشت: دهستان رمشک با جمعیتی بیش از 2 هزار و 400خانوار و 12 هزار نفر در بخش چاه‌دادخدای شهرستان قلعه‌گنج واقع شده است.

   


  وی افزود: در دولت‌های قبلی خدمات نظام به این مردم مشهودبود، اما خدمت‌رسانی در دولت نهم و دهم با سرعت بالایی در حال انجام بوده و هست، پروژه‌های سنگین آب آشامیدنی رمشک، آسفالت راه فرعی منطقه صولان به رمشک و جاده‌های روستایی متصل به این جاده با اعتبار بیش از 85 میلیارد ریال و طول 62 کیلومتر و ایجاد ورزشگاه رمشک که از مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری است.


    فلاحی تصریح کرد: مرکز درمانی مجهز به آزمایشگاه، آمبولانس، راه‌اندازی و تقویت سیستم‌های ارتباطی تلفن و تلویزیون، ساخت مدارس و پیگیری و بسترسازی تبدیل دهستان به شهر از اقدامات خوب دولت در این منطقه بوده است. ‏


  وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خاص معیشتی و محرومیت‌هایی که در منطقه وجودداشته است، با همت مردم و همکاری با دولت خدمات شایانی در شهرستان و دهستان رمشک انجام شده است که امروزه چهره دهستان رمشک از نظر زیر ساخت‌های فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و سایر موارد مورد نظر آمادگی شهر شدن را دارد که حدود 80 درصد از امور آن انجام شده و این آرزوی آن‌ها به زودی محقق می‌شود. 

  ‏ ‏


   

  پیگیر کم کردن تعرفه زمستانی برق هستیم :

      .

  ‏ ‏ .

  ‏ ‏.


  فرماندار قلعه‌گنج گفت: از نظر امکانات اولیه زندگی اگر قیاس با گذشته داشته باشیم، مطمئنا تلاش گذشته برای زنده ماندن و تهیه ضروریت‌های زندگی بوده است، اما امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و نعمت ولایت‌مداری مردم کیفیت و چگونه زندگی کردن مد نظر است :

  ‏ ‏

  ...

  ...


   

   

  ‏ ‏فلاحی در ارتباط با قیمت فیش‌های صادره از اداره برق برای این دهستان و روستاهای بخش چاه‌دادخدا افزود: در ارتباط با مشکلات به وجود آمده و بالا بودن، نرخ برق و مصرفی مردم جلسات متعددی با نیروهای اداره برق برگزار و مقرر شد در اسرع وقت در منطقه حضور یابند، چنان چه در قرائت کنتورها اختلاف یا اشتباهی صورت گرفته اصلاح و به اطلاع مردم برسانند.

  ‏ ‏ وی افزود: با توجه به اینکه تعرفه زمستانی و تابستانی متفاوت است و زیر ساخت‌های مصرف گازو سایر مواد سوختی در شهرستان فراهم نیست، مردم مجبور به استفاده از وسایل گرمایشی برقی هستند که این موضوع هم نارضایتی مردم را به‌ دنبال دارد که مسئولان به سهم خود پیگیر کم کردن تعرفه زمستانی و فراهم کردن، زیر ساخت استفاده از گاز به جای برق هستند. !

    


  با خودم به فکر فرو رفتم، روزنامه معلوم‌الحال چه قصد و هدفی از این خبر و آن گزارش داشته، من به عنوان یک خبرنگار بر خود واجب دانستم به دوستان خود در کمال احترام بگویم، همه ما قلم در دست گرفته‌ایم تا با آن آبادانی و سربلندی ایران اسلامی را بنگاریم و هر جا از چشم مسئولان جا افتاد، گوشزد کنیم نه اینکه خاری در چشم مسئولان وسپر دشمن باشیم.

   


  مراقب باشیم که اسلحه ما امروز بسیار کاراتر و مخرب‌تر از جنگ افزارهای سبک و سنگین دشمن کاربرد دارد و چه بهتر است در این شرایط و به ویژه در این زمان حساس کام رهبری و مردم صبور را تلخ و زهرآگین نکنیم و شیرینی شکر را در کام دشمنان نریزیم.


   منـبـــع:پــــارس،خبــــــرگـــــزاری پـــــارس


  نظر 

  ‏ ‏


   

  نظر

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: شنبه 31 فروردين 1398برچسب:زیبایی‌های چشم‌نواز «رمشک» را نباید به تیغ محرومیت سر برید,
 • صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد


  lovenar

  نظام اربابی پور

  lovenar

  http://lovenar.loxblog.com

  رمشک

  باشگاه خبرنگاران دهستان ،رمشک،

  رمشک

  كد ساعت و تاريخ

  با سلام خدمت شما دوست عزیز نظامم اهل دهستان رمشک از توابع شهرستان قلعه گنج استان کرمان رشته درسیم هستش علوم انسانی حتما به وب شما هم سرمیزنم وخوشحال میشم اگه توی نظرسنجی شرکت کنید و یا عضوخبرنامه بشید متشکرم. ‏ با عرض سلام و خوش امد گویی خدمت شما بازدید کننده گرامی در این وب سعی در معرفی دهستان رمشک در دنیایی مجازی داریم که البته مطالب دیگری هم قرار خواهد گرفت در حدتوان

  رمشک