رمشک
آپلود سنتر دائمی  و همیشگی نیلوبلاگ با ساپورت پسوند های لازم
 

محرومیت تنها دارایی رمشکی ها

 

محرومیت تنها دارایی رمشکی هاجنوب کرمان از دیرباز یکی از محرومترین نقاط کشور به حساب می آید و این محرومیت تاریخی سال هاست که مردم این منطقه را آزار می دهد.

 

در نقاطی از جنوب استان کرمان نبود ابتدایی ترین امکانات زندگی به شدت انسان را رنج می دهد وانسان را به تامل وا می دارد که چرا در این منطقه غنی شاهد محرومیت هستیم؟

 

آپلود عکس به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران"ایسنا"

 

،منطقه کویر، بخش چاه دادخدا شهرستان قلعه گنج یکی از همین نقاط محروم کشور است که علی رغم تلاش های نظام مقدس اسلامی، مردم آن هنوز با محرومیت دست و پنجه نرم می کنند.

 

دهستان 13 هزار نفری رمشک از توابع بخش چاه دادخدا را می توان با قدرت از محرو مترین نقاط کشور اعلام کرد، زیرا وضعیت موجود خود گواه این موضوع است و الحق که گرد و غبارفقر بر چهره مردمان این دیار سنگینی می کند.

 

و آنچه که در این گزارش می آید مشاهدات خبرنگار ایسنا است که در اکثر روستاهای دهستان رمشک حضور یافته که از جمله این روستاها ، گارو، زیرآباد، درزه، ناگ ،ده کوتک، راسک، سورچاه، زیارت گیاهان، سرمیدان، کنگرو، هور، گاوبندان، پیلم،اشکوتو، دهدران،چاهان، سرچاه،گله کان، مچان، دمیتان، سهرانی، گون چان، کهن صفر، کهن نوروزو ... را می تواننام برد که با خود عهد کردم، هر آنچه را که در این منطقه مشاهده کرده به گوش مسوولان برسانم. آپلود عکس

 

فقر و محرومیت در حالی در دهستان رمشک حاکم است که متاسفانه شماری از مردم این منطقه به هر دلیلی فاقد شناسنامه هستند و امید می رود تا متولیان امر در این باره چاره ای اندیشیده تا خدایی ناکرده حقی از این مردم ضایع نشود.

 

مردم محروم رمشک نبود ابتدایی ترین امکانات در بحث آموزشی، فرهنگی، بهداشت و درمان، ورزش و ... در این منطقه بسیار به چشم می آید و به نظر می رسد که مردمان این منطقه علاوه بر کپرنشینی مشکلات عدیده ای دارند که رفع این محرومیت مدیریت جهادی مسوولان نظام اسلامی را می طلبد.

 

عدم پوشش شبکه های سیمای جمهوری اسلامی در این منطقه متاسفانه موجب شده تا مردم این دیار محروم که در فقر فرهنگی به سر می برند، از ماهواره استفاده زیادی داشته باشند و شاید خیلی از آداب و رسوم زندگی را از آن می آموزند.

 

عدم آنتن دهی تلفن های روستایی و تلفن همراه از دیگر مشکلات مردمان دهستان رمشک است که می طلبد در این خصوص اقدامی قانع کننده صورت گیرد.

 

نبود ابتدایی ترین امکانات بهداشتی و درمانی در روستاهای دور دست دهستان رمشک که بعضا فاصله 180 کیلومتری تامرکز قلعه گنج را دارند، از دیگر معضلات موجود در این منطقه محروم و مظلوم است . آپلود عکس

 

از آنجا که این دهستان در مسیر یک رودخانه فصلی قرار دارد و مواقع بارندگی ارتباط این دهستان را با مرکز شهر بعضا به مدت 5تا 6 روز قطع می کند، احداث پل بر روی رودخانه رمشک از وعده هایی است که سال ها به مردم داده شده است، ولی متاسفانه علی رغم مشکلات موجود تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

 

طغیان سیل و گرفتار شدن ماشین در رودخانه رمشک نداشتن پل  آپلود عکس

 

طغیان رود خانه رمشک  آپلود عکس  آپلود عکس

 

حال تصور کنید دهستان 13 هزار نفری رمشک که فاصله بعضی از روستاها با شهرستان قلعه گنج بیش از 180 کیلومتر است از نبود اورژانس جهت رسیدگی به وضعیت بیماران محروم است و این یکی از ضروری ترین امکاناتی است که در این منطقه نیاز است.

 

"ایوب فلاحی"، فرماندار قلعه گنج در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا ضمن تائید مطالب فوق

 

اظهار کرد:

 

در این شهرستان خدمات زیادی در نظام اسلامی صورت گرفته است، ولی عمق محرومیت بسیار زیاد است و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر عدم احداث پل بر روی رودخانه رمشک گفت: در حال حاضر احداث جاده رمشک – فنوچ- کتیچ، در دست اقدام است که مراحل پایانی آن است و بعد از آن اولویت اول ما احداث پل بر روی رودخانه رمشک است که اعتبار زیادی می خواهد.

 

فرماندار قلعه گنج در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه تعداد زیادی از دانش آموزان به دلیل کمبود فضای آموزشی ثبت نام نمی شوند یا ترک تحصیل می کند، افزود: در شهرستان ما مشکلات آموزشی زیادی داریم، علی رغم اینکه تعداد 17 مدرسه طی این سالها احداث شده است، ولی هنوز با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم، ولی اینکه دانش آموزان بخاطر کمبود فضا ثبت نام نمی شوند، قابل قبول نیست و نیاز به بررسی و پیگیری دارد."خسرو اباذر"، رئیس آموزش و پرورش شهرستان قلعه گنج در خصوص مشکلات آموزشی، ترک تحصیل دانش آموزان و عدم ثبت نام دانش آموزان در مدارس روستاهای شهرستان بهخصوص دهستان رمشک گفت: با کمبود شدید امکانات از قبیل میز و صندلی در مدارس مواجه هستیم و بسیاری از کلاس ها به صورت مختلط برگزار می شود.

 

وی در پاسخ به این سوال که چرا دانش آموزان در مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی ترک تحصیل می کنند،

 

تصریح کرد:

 

یک دلیل آن نبود رشته های تحصیلی در شهرستان است که متاسفانه مشکل ساز شده است.مردم محروم رمشک وی کمبود شدید نیروی انسانی در شهرستان قلعه گنج و فضای آموزشی در روستاها را از مشکلات آموزش و پرورش اعلام کرد و افزود: در سال 93 قرار شده با همکاری بنیاد برکت مدرسه شبانه روزی در مرکز دهستان رمشک احداث شود.

 

از دیگر مشکلات مرکز دهستان رمشک فاضلابی است که در کوچه های این منطقه سرازیر شده است که مردم به دلیل کوهستانی بودن این مناطق و نبود هزینه قادر به حفر چاه نیستند و متولیان امر باید در این خصوص چاره ای بیندیشند، زیرا مردمان مرکز دهستان رمشک در معرض شدید بیماری های روده ای، انگل و بیماری های واگیردار هستند. آپلود عکس

 

دکتر "هنگامه واعظی"، سرپرست مرکز خدمات درمانی رمشک در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در خصوص مشکلات درمانی این منطقه نیز گفت: در دهستان 13 هزار نفری رمشک تنها یک پزشک وجود دارد و یک ماما و من هرگز پاسخگوی نیازهای بهداشتی و درمانی این مردم نیستم

 

وی ادامه داد: نبود آزمایشگاه، نبود زایشگاه، کمبود شدید پزشک وماما با توجه به وسعت منطقه ازجمله مشکلات حاد رمشک است که در بعضی مواقع در خصوص رسیدگی به بیماران با بحران مواجه می شویم.

 

سرپرست مرکز بهداشتی درمانی رمشک با اشاره به رها شدن فاضلاب در مرکز دهستان نیز گفت: متاسفانه بیماری های واگیردار در منطقه زیاد شده و عامل اصلی آن هم همین فاضلاب است.

 

واعظی تصریح کرد:

 

بیماری های تب مالت، سالک، بیماری های انگلی و سایر بیماری های مشترک بین انسان و دام در این منطقه بسیار شدید است و خطر بزرگی مردم را تهدید می کند .وی اضافه کرد:

 

متاسفانه بر اثر بیماری های واگیردار مانند اسهال شدید در منطقه شاهد مرگ کودکان هستیم و این بسیارآزار دهنده است.

 

واعظی تصریح کرد:

 

بیماری سل در رمشک بیداد می کند و اکثر کودکان زیر پنج سال در خطر هستند.

 

سرپرست مرکز بهداشتی درمانی رمشک افزود: به دلیل فقر، گرسنگی و نبود تغذیه مناسب، سوء تغذیه در دهستان رمشک بسیار آزار دهنده است که باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

 

وی با اشاره به این موضوع که در ماه 20 تا 30 زایمان در مرکز بهداشتی درمانی رمشک صورت می گیرد،

 

گفت:

 

متاسفانه زایشگاه استاندارد نداریم و از طرفی نبود آزمایشگاه وکمبود ماما به شدت ما را با بحران مواجه کرده است و بایدراه حل جدی برای آن در نظر گرفته شود.

 

واعظی تصریح کرد:

 

ما سوگند خورده ایم که برای نجات بیماران تمام تلاش خود را بکار گیریم، ولی وقتی نمی توانیم کاری انجام دهیم چه باید کرد؟

 

وقتی اطفال به دلیل بیماری های شدید واگیردار از دنیا می روند، چه کار می توانیم انجام دهیم؟سرپرست مرکز بهداشتی درمانی رمشک با اشاره به وسعت منطقه و پراکندگی روستاها و فاصله زیاد تا مرکز شهرستانقلعه گنج، نبود اورژانس 115 را از مشکلات حاد دیگر منطقه رمشک اعلام کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید در این خصوص اقدامی صورت دهد، زیرا فاصله موجود تا مرکز شهرستان و نبود اورژانس موجب مرگ بیماران اورژانسی می شود.

 

مردم محروم رمشک وی از دیگر مشکلات حوزه بهداشت و درمان را پوشش ندادن بیمه خدمات درمانی در بعضی از بیماری ها مانند زایمان اعلام کرد و افزود: این موضوع برای مردم دردسر ساز شده و باید برای آن فکری برداشت.

 

دکتر "محمدرضا محمدی ساردو"، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جنوب کرمان نیز در این خصوص به خبرنگار ایسنا، گفت: قبول داریم که خیلی مشکلات بهداشتی و درمانی در منطقه وجود دارد، ولی تاکنون که این مطالب را شنیدم به عمق موضوع پی نبرده بودم، ولی قول می دهم در اولین فرصت از این منطقه بازدید و رفع مشکلات را در دستور کار قرار دهیم.

 

وی در خصوص راه اندازی اورژانس 115 در دهستان رمشک تصریح کرد:

 

این منطقه را در اولویت قرار خواهیم داد، در آینده ای نزدیک به این مشکل خاتمه خواهیم داد.رئیس دانشگاه علوم پزشکی جنوب کرمان در خصوص کمبود شدید پزشک در این منطقه اظهار کرد: متاسفانه این مشکل وجود دارد و خیلی از مراکز بهداشتی و درمانی ما فاقد به ورز و پزشک هستند و متاسفانه وزارت بهداشت در خصوص جذب نیروی متخصص در جنوب استان ما را با سایر استان ها دریک وضعیت قرار داده و اختیاری در جهت جذب نیرو نداریم، ولی با تمام توان سعی می کنیم از نیروهای بومی منطقه و پزشکانی که تمایل داشته باشند، در مناطق محروم جنوب استان مانند رمشک خدمت کنند، استفاده می کنیم.

 

وی در پاسخ به خبرنگار ایسنا مبنی بر کمبود شدید تجهیزات پزشکی، درمانی و کمبود دارو در منطقه رمشک گفت: قول مساعد می دهم در اسرع وقت تجهیزات پزشکی مورد نیاز آنجا را فراهم و در اختیار بگذاریم و این در حالی است که مشکلات زیادی در بخش اعتبارات و بودجه داریم.

 

محمدی با اشاره به فقر و محرومیت منطقه رمشک در تمام بخش ها اظهار کرد: متاسفانه اگر پول هم نبوده، مدیریت هم نداشتیم که این وضعیت پیش آمده است و اگر جایی محروم است، باید بگوییم که عدالت به خوبی اجرا نشده است.وی در خصوص بیماری های واگیردار و مرگ کودکان در منطقه اظهار کرد:

 

مرگ کودکان را انکار نمی کنم، ولی این موضوع باید با همکاری آموزش و پرورش رفع شود و می شود با آموزش های ساده در مدارس در خصوص جلوگیری از ابتلا شدن به بیماری های واگیر داراقدام خوبی انجام داد.وی وجود فاضلاب رها شده در کوچه های مرکز دهستان رمشک را بسیار تاسف انگیز اعلام کرد و گفت: ما بخشی از این موضوع را می توانیم حل کنیم و باید فرمانداری، بخشداری و دهیاری منطقه با همکاری های بین بخشی با دانشگاه علوم پزشکی این معضل را رفع کنند و آمادگی داریم وظیفه خود را در این بخش انجام دهیم.رئیس دانشگاه علوم پزشکی جنوب کرمان ضمن تائید نبود امکانات آزمایشگاهی در دهستان رمشک و سایر نقاط محروم جنوب استان افزود:

 

با توجه به جمعیت زیاد و وجود مراجعان هفته ای یک بار تیمی را جهت این گونه آزمایشگاه ها اعزام و در اولین فرصت ممکن نسبت به تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه در دهستان رمشک اقدام می کنیم.

 

محمدی افزود:

 

همچنین ساختمان جدید مرکز بهداشتی درمانی رمشک که پیمانکار آن بسیج سازندگی بوده اکنون مراحل تکمیل آن رها شده و با تعیین تکلیف آن خود دانشگاه علوم پزشکی مراحل پایانی آن را انجام خواهد داد.

 

به گزارش ایسنا، با توجه به اظهارات مسوولان امید می رود تا مشکلات این منطقه رفع شود و باید گفت که در این مناطق فقر و محرومیت آزار دهنده است و در بسیاری از روستاهای دهستان رمشک مردم برای تامین حتی نان با مشکل جدی مواجه هستند.

 

اسماعیل دانش آموز سال دوم دبیرستان این منطقه به خبرنگار ایسنا گفت:

 

ما بیشتر از این قادر به ادامه تحصیل نیستیم چون پیش دانشگاهی نداریم و باید ترک تحصیل کنیم.

 

مردم محروم رمشک گل بانو یکی از دختران رمشکی نیز گفت:

 

گناه ما چیست که به دلیل نبود مدرسه از تحصیل بازمانده ایم و برادرم هم امسال می خواست ثبت نام کند که گفتند در مدرسه جا نداریم و او مدرسه نرفت.

 

محمود نوجوان رمشکی هم گفت :

 

ما نه مدرسه داریم، نه زمین ورزش، نه پارک و ...و هزاران درد دل مردم رمشک که در این گزارش نمی گنجد و اما باید گفت، مردم این منطقه در وضعیت بد بهداشتی، رفاهی و ... زندگی می کنند ، کودکانش از آب فاضلابی استفاده می کنند که از میان کوچه ها می گذرد یا کودکانش بر اثر سوءتغذیه چشمانشان گود رفته است یا تابستان ها در گرمای 50 درجه در کپر از ترس عقرب ها و مارها خواب و آسایش ندارند یا مشکلات دیگری که رفع آن همت می خواهد و مردمان این دیار در انتظار تدبیر و امید دولت هستند . .با همه مظلومیت ها علی رغم اینکه مردم اینجا عید و سفره هفت سین ندارند و عید برایشان معنا ندارد اما مشاهده می شود درایام عزای حضرت فاطمه "س"حتی پارچه مشکی را به روی کپرشان نصب کرده اند و احترام خاصی به ائمه اطهار دارند. آپلود عکس

 

به گزارش ایسنا، دهستان رمشک با دارا بودن 27 روستا و آبادی و جمعیت بالغ بر 13 هزار نفر از توابع بخش چاه دادخدا در فاصله 150 کیلومتری شهرستان قلعه گنج در جنوب استان کرمان قرار دارد که فاصله این منطقه با مرکز استان بیش از00 7 کیلومتر می باشد و دلیل اصلی محرومیت جنوب کرمان مسافت طولانی تا مرکز استان می باشد. آپلود عکس

 

گزارش از: بهروز محمدی خبرنگار ایسنا، منطقه کویر

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: یک شنبه 31 مرداد 1395برچسب:محرومیت,رمشک,رمشکی,دهستان رمشک,محرومیت تنها دارایی رمشکی ها,ﺭﻭﺳﺘﺎﻫﺎﯼرمشک,ﺭﻣﺸﮏروستای,ﻧﺎﮒ , رمشک روستایﺩﮔﺲ, رمشک روستای,ﮐﻨﺎﺭﺟﻤﺎﻝ, رمشک روستای,ﺳﺮﭼﺎﻩ, رمشک روستای,ﻟﺪﻭ , رمشک روستای,ﭼﺎﻫﺎﻥ, رمشک روستای, ﺍﺷﮑﻮﺗﻮ, رمشک روستای,ﺩﻫﺪﺭﺍﻥ, رمشک روستای,ﺳﻮﺭﮔﺎﻩ , رمشک روستایﺩﻩﺑﺎﻻ, رمشک روستای,ﺩﻩﮐﻮﻟﮓ, رمشک روستای,ﮔﺮﯾﭽﺮﺑﺎﻥ, رمشک روستای,ﺧﺮﻭﺱﺍﻭﻧﮓ, رمشک روستای,ﮐﻠﮕﻦ, رمشک روستای ,ﻋﻠﯽﺍﺑﺎﺩ, رمشک روستای, ﺩﺭﺯﻩ, رمشک روستای,ﺗﺎﯾﮑﺎﻥ, رمشک روستای,ﺯﯾﺮﺍﺑﺎﺩ, رمشک روستای,ﮐﻬﻨﮏ, رمشک روستای,ﭘﯿﻠﻢ, رمشک روستای,ﭘﯿﺰﮔﯽ, رمشک روستای,ﮔﺎﺭﻭ, رمشک روستای,ﻣﭽﺎﻥ, رمشک روستای,ﺩﻣﯿﺘﺎﻥ, رمشک روستای,ﺯﯾﺎﺭﺕ,روستای,زیارت گیاهان, رمشک روستای,ﺳﻬﺮﻧﯽ, رمشک روستای,ﺳﺮﻣﯿﺪﺍﻥ, رمشک روستای,ﮔﺎﻭﺑﻨﺎﻥ, رمشک روستای,ﮔﻮﻧﭽﺎﻥ, رمشک روستای,ﮐﻨﮕﺮﻭ, رمشک روستای,ﺭﺍﺳﮏ, رمشک روستای,ﮐﻬﻦﭼﻨﮕﺮ, رمشک روستای,ﮐﻬﻦﺻﻔﺮ, رمشک روستای,ﺣﻮﺭ, رمشک روستای,ﮐﻬﻦﻧﻮﺭﻭﺯ, رمشک روستای, ﺗﮕﮏ, رمشک روستای,ﮐﺮﮐﮏ, رمشک روستای,ﺳﻮﺭﺩﺭ, رمشک روستای,گنج آباد,روستای,کرم اباد,روستای,بندجلال,روستای,رودکارون, رمشک,رمشک دهستان,رمشک اب هوای,رمشک اثار تاریخی,رمشک مدرسه دینی,رمشک مشکلات,رمشک شهر,رمشک مدرسه,رمشک عکس,رمشک تصاویر,رمشک پاسگاه,رمشک نیروی انتظامی,رمشک مولوی,رمشک تنباکو,رمشک هنر دستی,بیا 2 رمشک,رمشک روستا,رمشک شهر,رمشک دانش اموز,رمشک دانشگاه,رمشک چراغ شیخی,رمشک سنی,رمشک شیعه,رمشک جمعیت,رمشک کار,رمشک بیکاری,رمشک مهمان نوازی,رمشک جاهای تفریحی,رمشک روستا ها و دهستان ها,,
 • محرومیت در کوچه‌های کرمان رمشک


  در برخی روستاهای جنوب استان کرمان که بعضاً بیش از 700 کیلومتر تا مرکز استان فاصله دارند، تعدادی از مردمان آن هنوز حتی شناسنامه ندارند و امکانات بهداشتی و فضاهای آموزشی مناسب آنها در حداقل است.


   به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، دهستان رمشک با جمعیت بیش از 15 هزارنفر از توابع بخش چاه دادخدا شهرستان قلعه گنج یکی از این نقاط محروم است که باید برای رفع مشکلات آن چاره‌ای اندیشید.


  با حضور در روستاهای گارو، زیارت گیاهان، ده بالا، دورگاه، لنگرو، ون چاک و چندین روستای دیگر واقعیت‌هایی را مشاهده کردیم که‎ ‎لازم شد با مطرح کردن آن مسئولان را در جریان قرار دهیم. نبود امکانات بهداشتی، فضاهای‎ ‎آموزشی مناسب، امکانات رفاهی، ورزشی، فرهنگی و حتی بی‌شناسنامه بودن بعضی از مردم این دهستان و ده‌ها معضل دیگر مردم این دیار را رنج می‌دهد. 

  "محمد رمشکی" دهیار رمشک در گفت‌و‌گو با ایسنا گفت:‌ در این‎ ‎دولت خدمات ارزنده‌ای انجام شده‎ ‎است و احداث مسکن روستایی از جمله این فعالیت‌ها بوده، ولی با این اوصاف فقط 30 درصد مردم‎ ‎دهستان رمشک دارای مسکن هستند و مابقی در مسکن‌های غیراستاندارد زندگی می‌کنند و البته بعضی‌ها هنوز در کپر.

  ‏ ‏وی افزود: در بحث آب اشامیدنی فقط مرکز دهستان از آب آشامیدنی‎ ‎لوله‌کشی بهره‌مند است و سایر مردم دهستان رمشک از آب‌های غیربهداشتی استفاده می‌کنند.

  ‏ ‏دهیار رمشک، نبود اشتغال، فضاهای ورزشی، فرهنگی و کمبود شدید فضای آموزشی را از جمله مهم‌ترین مشکلات دهستان اعلام کرد.


   

  "خدابخش در زهی"، عضو شورای اسلامی بخش چاه دادخدا نیز به خبرنگار ایسنا گفت: اجرایی نشدن برخی قول‌هایی که به مردم داده‎ ‎می‌شود، از جمله احداث بازارچه پیله‌وری که می‌تواند نقش موثری در اشتغال‌زایی داشته باشد از نمونه وعده‌هایی است که‎ ‎تاکنون اقدامی برای احداث آن انجام نشده است. :

       این عضو شورای اسلامی بخش چاه دادخدا ادامه داد: تعدادی از مردم دهستان رمشک فاقد شناسنامه هستند و با توجه به مشکلاتی که در گذشته وجود داشت و شرایط موجود به آنها اجازه نداد که جهت صدور شناسنامه اقدام کنند، امروز شاهد آن هستیم که تعداد قابل توجهی در این دهستان از همه خدمات دولت از جمله دریافت یارانه‎ ‎محروم هستند، لذا باید در این رابطه فکر اساسی شود تا این مشکل مرتفع شود. .

  ‏ ‏یکی از فرهنگیان رمشک نیز گفت: نبود فضاهای آموزشی مناسب، کمبود صندلی و ... موجب شده است که تعداد زیادی از دانش‌آموزان در مدارس ثبت نام نشوند، و مکان‌های آموزشی موجود هم فرسوده بوده و امکانات مناسبی ندارد که این باعث شده تا تحصیل برای دانش آموزان منطقه بسیار سخت‎ ‎باشد. .

  ‏ ‏این فرهنگی دهستان رمشک افزود: نبود دبیرستان و پیش دانشگاهی موجب شده تا اکثریت‎ ‎دانش آموزان از ادامه تحصیل بازبمانند و این یک معضل بزرگ در رمشک است..


  یکی دیگر از مشکلات مردم دهستان رمشک علی رغم امکانات کمی که دارند و استفاده زیادی از برق ندارند، صدور قبض‌های صادره بالای 200 هزار تا 400 هزار تومان است که از سوی اداره برق صادر شده و مردم این‎ ‎منطقه را کلافه کرده است. :

  ‏ ‏مردم و مسوولان دهستان رمشک معتقدند که مامورین اداره برق این آمار و ارقام میزان مصرف را بدون قرائت کنتور اعلام کرده‌اندکه مسوولان اداره برق منطقه باید در این رابطه پاسخگو باشند.

  یکی از نکات جالب که خبرنگار ایسنا در این راستا مشاهده کرد اینبود که اکثر قبوض مصرف در دهستان رمشک بالای 200 هزار تومان بوده و این در حالیست که فقط مصرف آنها از انرژی برق یک لامپ و یا نهایتا یخچال است....

  "فلاحی" سرپرست فرمانداری قلعه گنج در این راستا به خبرنگار ایسنا گفت: دلیل صدور قبض‌های این چنینی به خاطر تعرفه‌های بالاست و باید این موضوع از سوی متولیان امر موردتجدیدنظر قرار گیرد. ...


   

   

  ‏ ‏وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر این‌که آیا مامورین‎ ‎اداره برق کنتورهای مردم را قرائت می‌کنند یا خیر؟ گفت: شاید این موضوع که آنان بدون قرائت کنتور قبض صادر می‌کنند، صحت داشته باشد که باید این مهم به طور جد پیگیری شود.

  ‏ ‏فلاحی در رابطه با مشکلات ذکر شده در دهستان رمشک گفت: در این دولت خدمات زیادی به مردم شده است که احداث مسکن روستایی، ایجاد فضاهای آموزشی،ایجاد راه‌های ارتباطی و ... از جمله این خدمات بوده است.!

    


  وی هم‌چنین در مورد اجرا نشدن احداث بازارچه پیله‌وری در دهستان رمشک گفت: نبود راه ارتباطی مناسب و عدم استقبال مردم موجب شده تا این طرح اجرایی نشود.

   


  وی افزود: با احداث محور رمشک - کتیچ - فنوج که دو میلیارد تومان‎ ‎اعتبار دارد و در آینده‌ای نزدیک به اتمام می‌رسد، بازار پیله‌وری دهستان رمشک هم احداث خواهد شد.


   سرپرست فرمانداری قلعه گنج درمورد توقف احداث واحدهای مسکن روستایی گفت: متاسفانه نبود اعتبارات دولتی موجب شده تا شاهد عدم ساخت و ساز واحدهای مسکن روستایی باشیم.


  وی تصریح کرد: درصد زیادی از مردم شهرستان قلعه گنج در واحدهای فرسوده، کپری و غیراستاندارد زندگی می‌کنند. 

  سرپرست فرمانداری قلعه گنج درپاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر این‌که چند درصد مردم شهرستان از آب آشامیدنی غیربهداشتی استفاده می‌کنند، گفت: تنها 30 درصد مردم از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند هستند و 70 درصد مابقی از آب آشامیدنی غیربهداشتی استفاده می‌کنند.

  ‏ نظر

  ‏ ‏وی در مورد کمبود فضاهای آموزشی و عدم ثبت نام بعضی دانش آموزان گفت: این غیرقابل قبول است که به دلیل نبود فضای آموزشی، دانش‌آموزان از تحصیل محروم شوند، کمبود فضای آموزشی در رمشک وجود دارد ولی باید همه ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهند، حتی در همان مدارس کپری باید این کار انجام شود.


   

  سرپرست فرمانداری قلعه گنج، وجود خاک حاصلخیز برای کشاورزی، سرمایه‌گذاری و پرورش دام، شتر، راه‌اندازی صنایع تبدیلی و... را از جمله فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه اعلام کرد و افزود: دولت با تمام توان از سرمایه‌گذاران حمایت خواهد کرد. :

       اما آنچه که در این مناطق هر بیننده‌ای را به تامل وامی‌دارد، این است که مردمی که وفاداری خود را به نظام اسلامی نشان داده‌اند، چرا باید این چنین محروم باشند. .

  ‏ ‏امید می رود تا متولیان امر با توجه بیشتر اوضاع این منطقه را سامان بخشند، چراکه مردم این منطقه از آبی استفاده می‌کنند که بعضاً از رودخانه‌های فصلی است و جز لجن چیز دیگری ندارد، از سوی دیگر چشمان به گود نشسته کودکان این منطقه، سوء تغذیه شدید آنها را نشان می‌دهد. .

  ‏ ‏به گزارش ایسنا، منطقه کویر، دهستان رمشک با جمعیتی بالغ بر 15 هزار نفر از توابع بخش چاه دادخدا شهرستان قلعه گنج در فاصله بیش از 700 کیلومتری مرکز استان کرمان قرار دارد که وجود مسافت طولانی تا مرکز استان و بی‌توجهی‌ها عامل اصلی فقر در این منطقه است..


  نظر :

  ‏ نظر

  نظر منبع ایسنا¤‎(‎isna‎)‎

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: شنبه 31 فروردين 1398برچسب:محرومیت در کوچه‌های,
 • صفحه قبل 1 2 صفحه بعد


  lovenar

  نظام اربابی پور

  lovenar

  http://lovenar.loxblog.com

  رمشک

  محرومیت تنها دارایی رمشکی ها

  رمشک

  كد ساعت و تاريخ

  با سلام خدمت شما دوست عزیز نظامم اهل دهستان رمشک از توابع شهرستان قلعه گنج استان کرمان رشته درسیم هستش علوم انسانی حتما به وب شما هم سرمیزنم وخوشحال میشم اگه توی نظرسنجی شرکت کنید و یا عضوخبرنامه بشید متشکرم. ‏ با عرض سلام و خوش امد گویی خدمت شما بازدید کننده گرامی در این وب سعی در معرفی دهستان رمشک در دنیایی مجازی داریم که البته مطالب دیگری هم قرار خواهد گرفت در حدتوان

  رمشک