رمشک
آپلود سنتر دائمی  و همیشگی نیلوبلاگ با ساپورت پسوند های لازم
 

نا امید از رحمت خدا

ﺯﻧﯽ ﺧﺪﻣﺖ ﺣﻀﺮﺕ ﺩﺍﻭﺩ ( ﻉ ) ﺭﺳﯿﺪ ﻭ ﭘﺮﺳﯿﺪ ﺁﯾﺎ ﺧﺪﺍ ﻋﺎﺩﻝ ﺍﺳﺖ؟ ! ﺣﻀﺮﺕ ﻓﺮﻣﻮﺩ : ﻋﺎﺩﻝ ﺗﺮ ﺍﺯ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﺩ، ﭼﻪ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﺳﻮﺍﻝ ﺭﺍ ﻣﯽ ﭘﺮﺳﯽ؟ ! ﺯﻥ ﮔﻔﺖ ﻣﻦ ﺑﯿﻮﻩ ﻫﺴﺘﻢ ﻭ 3ﻓﺮﺯﻧﺪ ﺩﺍﺭﻡ ، ﺑﻌﺪﺍﺯ ﻣﺪﺗﻬﺎ طناب ﺑﺰﺭﮔﯽ ﺑﺎﻓﺘﻪ ﺑﻪ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﻣﯿﺒﺮﺩﻡ ﺗﺎ ﺑﺎ ﭘﻮﻟﺶ ﺁﺫﻭﻗﻪ ﺍﯼ ﺑﺮﺍي ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻥ ﮔﺮﺳﻨﻪ ﺍﻡ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﮐﻨﻢ ﮐﻪ ﻧﺎﮔﻬﺎﻥ ﭘﺮﻧﺪﻩ ﺍﯼ طناب ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﻣﻦ ﺭﺑﻮﺩ ﻭ ﺩﻭﺭ ﺷﺪ ﻭ ﺍﻻﻥ ﻣﺤﺰﻭﻥ ﻭ ﺑﯽ ﭘﻮﻝ ﻭ ﮔﺮﺳﻨﻪ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﯾﻢ ... ﻫﻨﻮﺯﻡ ﺻﺤﺒﺖ ﺯﻥ ﺗﻤﺎﻡ ﻧﺸﺪﻩ ﺑﻮﺩ ، درب خانه حضرت داود(س)را زدن، وايشان اجازه ورود دادند، ده نفر از تجار وارد شدند و هرکدام کيسه صد ديناري رو مقابل حضرت گذاشتن، و گفتن اينهارو به مستحق بدهيد. حضرت پرسيد علت چيست؟؟؟ ايشان گفتند در دريا دچار طوفان شديم ودکل کشتي اسيب ديد وخطر غرق شدن بسيار نزديک بود که درکمال تعجب پرنده اي طناب بزرگ به طرف ما رها کرد. و با ان قسمتهاي اسيب ديده کشتي را بستيم.ونذر کرديم اگر نجات يافتيم هر يک صد دينار به مستحق بدهيم. حضرت داود(س) رو به آن زن کرد و فرمود: خداوند براي تو از دريا هديه ميفرستد، و تو او را ظالم مي نامي. اين هزار دينار بگير و معاش کن و بدان خداوند براي حال تو بيش از ديگران آگاه هست... خالق من بهشتي دارد، «نزديک زيبا و بزرگ»... و دوزخي دارد به گمانم «کوچک و بعيد» و در پي دليلي ست که ببخشد ما را،،، گاهي به بهانه دعايي در حق ديگري... شايد امروز آن روز بي دليل باشد،،، دعايتان ميکنم.دعايم کنيد.

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: جمعه 23 مهر 1394برچسب:الله،خدا،رحمت،برکت،فقر،گرسنگی،یتیم،حضرت،امام،پیامبر،تنگدستی،,
 • داستان پند اموز

  آیا کلبه شما هم در حال سوختن است؟ تنها بازمانده يك كشتی شكسته توسط جريان آب به يك جزيره دورافتاده برده شد. با بي قراری به درگاه خداوند دعا می‌كرد تا او را نجات بخشد. ساعت ها به اقيانوس چشم می‌دوخت، تا شايد نشانی از كمك بيابد اما هيچ چيز به چشم نمی‌آمد. سرآخر نااميد شد و تصميم گرفت كه كلبه ای كوچك بسازد تا خود و وسايل اندكش را بهتر محافظت نمايد. روزی پس از آنكه از جستجوی غذا بازگشت، خانه كوچكش را در آتش يافت، دود به آسمان رفته بود. اندوهگين فرياد زد: «خدايا چگونه توانستی با من چنين كنی؟» صبح روز بعد او با صدای يك كشتی كه به جزيره نزديك می‌شد از خواب برخاست. آن کشتی می‌آمد تا او را نجات دهد. مرد از نجات دهندگانش پرسيد: «چطور متوجه شديد كه من اينجا هستم؟» آنها در جواب گفتند: «ما علامت دودی را که فرستادی، ديديم!» آسان می‌توان دلسرد شد هنگامی كه بنظر می‌رسد كارها به خوبی پيش نمی‌روند، اما نبايد اميدمان را از دست دهيم، زيرا خدا در كار زندگی ماست، حتی در ميان درد و رنج. دفعه آينده كه كلبه شما در حال سوختن است به ياد آورید كه آن شايد علامتی باشد برای فراخواندن رحمت خداوند. 

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: یک شنبه 8 شهريور 1394برچسب:داستان پنداموز،داستان،پنداموز،داستان زندگی،درس زندگی،,
 • داستان های عبرت آمیز

  :

  ‏ ‏داستان عبرت انگیز «مرگ یک جوان در حال تماشای فیلم مبتذل»

  پدر همراه يك شيخ و بقيه همراهان براى شستن جسد پسر جوانش حاضر شده بودند. آن شيخ كه مسئول شستن متوفى بود دستور داد تا آنرا از لباسش مجرد كنند ولى عورتش را با پارچه اى بپوشانند. هنگام برداشتن لباس مرده، آنها متوجه دستمال خون آلودی كه دست راست مرده را پيجانده بود، شدند.

  هنگامى كه خواستند آن دستمال را باز کنند، پدر متوفى سر آنها داد زد و گفت: براى شستن پسرش هيچكس حق ندارد كه آان دستمال را بردارد.


  شيخ مسئول درك كرد كه يك رازى در این دستمال نهفته هست ولى به هر حال براى شستن میت بايست آن دستمال برداشته شود، بنابراین بطور پنهانی به همكارانش گفت: هنگام شستن آب زيادى روى آن دستمال بريزيد تا خودبخود از جايش برداشته شود.

  همکاران وی نیز چنین کردند. در نتیجه دستمال برداشته شد. پدر وقتی دستمال را برداشته شده دید، بر سر آنها پرخاش كرد ولى پس از مدتى به گريه افتاد و به آنها گفت كه حقيقت را برایشان بازگو خواهد كرد تا درس عبرتى باشد براى ديگران.

  او گفت كه ديشب هنگامى كه پسرم وارد خانه شد، من و مادرش در حال شام خوردن بوديم. به او تعارف كرديم كه همراه ما بيايد و شام ميل نماید. ولى با عصبانيت جواب داد كه من ميروم توى اتاقم. به نوكر خانه بگوييد كه غذايم را اتاقم بياورد. سپس رفت توى اتاقش و در را قفل كرد. نوكر غذایش را آماده كرد و خواست كه غذا را نزد او ببرد ولى هر چه در ميزد كسى در را باز نميكرد. من و مادرش نگران شديم و هر چند در ميزديم او در را باز نميكرد. بسيار نگران شديم و فهميديم كه حتما اتفاقى افتاده است، پس قفل در را شكستيم و وارد اتاقش شديم، ولى منظره اى كه ديدم مرا بسيار مبهوت كرد و اى كاش آنرا نديده بودم !

  پسر در حال تماشاى تلویزیون و در حالى كه کنترل تلویزیون را در دست داشت فوت كرده بود، ولى مصيبت بد تر از آن اين بود كه او در حال تماشاى فيلم مبتذل و جنسى جان خود را از دست داده بود. من خواستم كه کنترل را از دستش بردارم ولى هر چه سعى كردم نتوانستم تا اينكه فهميدم اصلا ممكن نيست. پس براى حفظ آبروى خودم و پسرم، چاقويى آوردم كه دستش را ببرم، ولى پس از اينكه كمى آنرا بريدم بسيار خون از آن جارى ميشد و رحمت و شفقت پدريم سبب شد كه ادامه ندهم، ولى تا آنجاييكه توانستم اطراف کنترل كه خارج از كف دستش بود را بريدم ولى قسمتى از آن همانطور كه الآن ميبينيد هنوز در دستش باقى است و نميشود دستش را باز كرد و آنرا بيرون آورد.

  سپس آنها مرده را شستند و با همان ريموت (کنترل) انرا دفن كردند تا روز قيامت !
  -----------------------------------------------------------
  پيامبر صلى الله عليه و سلم در حديث صحيح فرموده است که: “يبعث المرء على ما مات عليه” يعنى: “هر شخصى بر همان حالتى كه مرده باشد (در روز قيامت) بر ميخيزد.”
  دوستان: مرگ در کمینه، نمیدونیم کی می میریم بنابراین همیشه مشغول یاد خدا باشیم. حالا قضاوت كنيد كه اين جوان در روز قيامت در چه حالی برميخيزد ! مگر اينكه خداوند از روى لطف و رحمتش او را مغفرت و ستر كند.
  خداوندا، همه گناهان ما را مغفرت و ستر كن و ما را از سوء خاتمه نجات بده، آمين.

  منبع: گرؤه ؤات ساب.

  خیلی چیزها میدانستیم ولی عمل نمی کردیم این مقاله ای است که خیلی چیزا ازش یادگرفتم ، دوست داشتم دیگران ازش نفعی ببرند
  یکی از علماء بزرگ اهل سنت بنام ابن القیم رحمه الله می فرماید:
  در اثر مرض طاعون دختر جوانی جانش را ازدست میدهد؛پدرش اورا در خواب می بیند ،از دخترش می پرسد آخرت چگونه بود؟ جواب عجیبی میدهد: ما برای امر بزرگی به دنیا آمده ایم ،خیلی چیزها مید انیم ولی عمل نمی کنیم،بخدا قسم یک سبحان الله گفتن یا یک رکعت نماز خواندن در پرونده اعمالم دوست داشتنی تر است از دنیا ومافیها .
  این دخترسخنی بزرگی گفت کنانعلم ولانعملخیلی چیزا میدانیم ولی عمل نمی کنیمخیلی ازما منظورش را نفهمیدیممن شرح این عبارت را بطور مثال بیان می کنم تا بهتر بدانیم،
  1- می دانیم گفتن سبحان الله 100 مرتبه در روزگناهان را ازبین می برد گرچه به اندازه کف دریا باشد،شب و روز می گذردیک بار هم نمی گوییم
  2- می دانیم. دو رکعت سنت ضحی برابر است با 360 صدقه ،روزها را پشت سرمی نهیم واین نماز را نمی خوانیم
  3- می دانیم یک روزدر راه خداروزه سنت بگیریم ،خداوند به برکت آن ما را 70 سال از آتش جهنم دور می کند، هفته می گذرد. روزه نمی گیریم .4-می دانیم :اگر زیارت یک مریضی برویم،در آن روز 70 هزار فرشته ما دعای مغفرت می کنند،این هفته چندتا مریض را ملاقات کردیم
  5-می دانیم اگر کسی درنماز میت شرکت نماید،وتا دفن کردن اورا همراهی کند ،دو قیراط اجر کسب می کند ( قیراط به اندازه کوه احد است )چندتا میت را همراهی کردیم.
  6- می دانیم. اگر کسی برای خدا مسجدی را بنا کند گرچه به اندازه لانه پرنده باشد ، یعنی به اندازه نیازآن منطقه باشد،خداوند در بهشت خانه ای برای او می سازد.آیا در ساخت مسجدی سهیم بوده ایم ولو بمبلغ 10دینار.
  7- می دانیم کمک کردن به بیوه زنی وفرزندان یتیمش ؛ مانند مجاهد در راه خداست ، مانند روزه داری است که اصلا افطار نکند ،ومانند شب زنده داریست که اصلا نخوابد. آیا کمکی به آنهانموده ایم ؟
  8- می دانیم؛ اگر یک حرفی از قرآن بخوانیم یک نیکی کسب می کنیم که خداوند آنرا ده برابرمی گرداند،در روز چقدر قرآن می خوانیم.
  9-می دانیم :حج مقبول پاداشش بهشت است،واز گناه طوری پاک میشود انگار تازه از مادر متولد شده است ،برای انجام دادن حج آیا هیچ فکری کرده ایم.
  10-می دانیم شرف مومن نماز شب خواندن استرسول خدا واصحاب بزرگوارش باوجود مشغول بودنشان بدست آوردن لقمه نان.وشرکت و جهاد در راه خدا نمودن هیچ وقت نماز شب را ترک نکردند.
  آیا برای نماز شب فکری کرده ایم.
  11-همه مامیدانیم قیامت آمدنی است هیچ شکی درآن نیستوخداوند مردگان را برای حساب و کتاب از قبرها بیرون می کشدبرای چنین روزی خود را آماده نمی کنیممردگان را دفن می کنیم نماز بر آنها می خوانیم،ولی برای چنین روزی تلاش نمی کنیم،انگارنامه تضمین شده ای بما داده اند که نوشته شده با شما کاری نیست حساب وکتابی ندارید !!!بدانید برادران عزیز و خواهران بزرگوارهرنفسی که می کشیم به مرگ نزدیک ونزدیکتر می شویم از لحظات زندگی درس بگیریم روش زندگی کردن را تغییر دهیم وخودرا برای حساب وکتاب فردای قیامت آماده کنیم ،روزی که همه از یکدیگر فرار می کنیم روزی که از برادر از مادر واز پدر واز زن وفرزند فرار می کنیم وهر کسی به فکر خودش است .
  خدایا آیا رساندم؟
  خدایا تو گواه باش.

  داستان و طنز

   تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://www.roozgozar.com

  ثروت کوروش

   تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://www.roozgozar.com

  زمانی کزروس به کورش بزرگ گفت: چرا از غنیمت های جنگی چیزی را برای خود بر نمی داری و همه را به سربازانت می بخشی؟

  کورش گفت اگر غنیمت های جنگی را نمی بخشیدیم الان دارایی من چقدر بود؟

  گزروس عددی را با معیار آن زمان گفت؛ سپس کورش یکی از سربازانش را صدا زد و گفت برو به مردم بگو کورش برای امری به مقداری پول و طلا نیاز دارد.

  سرباز در بین مردم جار زد و سخن کورش را به گوششان رسانید. مردم هرچه در توان داشتند برای کورش فرستادند.

  وقتی که مال های گرد آوری شده را حساب کردند، از آنچه کزروس انتظار داشت بسیار بیشتر بود!

  کورش رو به کزروس کرد و گفت: ثروت من اینجاست. اگر آنها را پیش خود نگه داشته بودم، همیشه باید نگران آنها بودم. زمانی که ثروت در اختیار توست و مردم از آن بی بهره اند مثل این می ماند که تو نگهبان پولهایی که مبادا کسی آن را ببرد و بخششی که پاداشش اعتماد است بزرگترین گنجهاست.

  خدا وجود دارد

  دانشجویی به استادش گفت: استاد! اگر شما خدا را به من نشان بدهید عبادتش می کنم و تا وقتی خدا را نبینم او را عبادت نمی کنم.

  استاد به انتهای کلاس رفت و به آن دانشجو گفت: آیا مرا می بینی؟ دانشجو پاسخ داد: نه استاد! وقتی پشت من به شما باشد مسلما شما را نمی بینم.

  استاد کنار او رفت و نگاهی به او کرد و گفت: تا وقتی به خداپشت کرده باشی هرگز او را نخواهی دید!  

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  موفقیت سقراط  

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  مرد جوانی از سقراط رمز موفقیت را پرسید که چیست. سقراط به مرد جوان گفت که صبح روز بعد به نزدیکی رودخانه بیاید. هر دو حاضر شدند. سقراط از مرد جوان خواست که همراه او وارد رودخانه شود. وقتی وارد رودخانه شدند و آب به زیر گردنشان رسید سقراط با زیر آب بردن سر مرد جوان، او را شگفت زده کرد. مرد تلاش می کرد تا خود را رها کند اماسقراطقوی تر بود و او را تا زمانی که رنگ صورتش کبود شدمحکم نگاه داشت. سقراط سر مرد جوان را از آب خارج کرد و اولین کاری که مرد جوان انجام داد کشیدن یک نفس عمیق بود. سقراط از او پرسید، " در آن وضعیت تنها چیزی که می خواستی چه بود؟" پسر جواب داد:"هوا" سقراط گفت:" این راز موفقیت است! اگر همانطور که هوا را می خواستی در جستجوی موفقیت هم باشی بدستش خواهی آورد" رمز دیگری وجود ندارد.

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: پنج شنبه 28 شهريور 1392برچسب:داستان,داستان عبرت آمیز,داستان عاشقانه,داستان عشق,داستان زیبا,بهترین داستان ها,طنز,خنده دار,,
 • وفادار

   

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  وفادار  

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  شب عروسیه، آخره شبه ، خیلی سرو صدا هست. میگن عروس رفته تو اتاق لباسهاشو عوض کنه هر چی منتظر شدن برنگشته، در را هم قفل کرده. داماد سراسیمه پشت در راه میره داره از نگرانی و ناراحتی دیوونه می شه.

  مامان بابای دختره پشت در داد میزنند: مریم ، دخترم ، در را باز کن. مریم جان سالمی ؟؟؟ آخرش داماد طاقت نمیاره با هر مصیبتی شده در رو می شکنه میرند تو.

   تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://www.roozgozar.com

  مریم ناز مامان بابا مثل یه عروسک زیبا کف اتاق خوابیده. لباس قشنگ عروسیش با خون یکی شده ، ولی رو لباش لبخنده!همه مات و مبهوت دارند به این صحنه نگاه می کنند.  

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  کنار دست مریم یه کاغذ هست، یه کاغذی که با خون یکی شده. بابای مریم میره جلو هنوزم چیزی را که میبینه باور نمی کنه، با دستایی لرزان کاغذ را بر میداره، بازش می کنه و می خونه :

  سلام عزیزم. دارم برات نامه می نویسم. آخرین نامه ی زندگیمو. آخه اینجا آخر خط زندگیمه. کاش منو تو لباس عروسی می دیدی. مگه نه اینکه همیشه آرزوت همین بود؟! علی جان دارم میرم. دارم میرم که بدونی تا آخرش رو حرفام ایستادم. می بینی علی بازم تونستم باهات حرف بزنم. دیدی بهت گفتم باز هم با هم حرف می زنیم.

   تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://www.roozgozar.com

  ولی کاش منم حرفای تو را می شنیدم. دارم میرم چون قسم خوردم ، تو هم خوردی، یادته؟! گفتم یا تو یا مرگ، تو هم گفتی ،یادته؟! علی تو اینجا نیستی، من تو لباس عروسم ولی تو کجایی؟!داماد قلبم تویی، چرا کنارم نمیای؟!  

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  کاش بودی می دیدی مریمت چطوری داره لباس عروسیشو با خون رگش رنگ می کنه. کاش بودی و می دیدی مریمت تا آخرش رو حرفاش موند. علی مریمت داره میره که بهت ثابت کنه دوستت داشت.

  حالا که چشمام دارند سیاهی میرند،حالا که همه بدنم داره می لرزه ، همه زندگیم مثل یه سریال از جلوی چشمام میگذره. روزی که نگاهم تو نگاهت گره خورد، یادته؟! روزی که دلامون لرزید، یادته؟! روزای خوب عاشقیمون، یادته؟! نقشه های آیندمون، یادته؟! علی من یادمه، یادمه چطور بزرگترهامون، همونهایی که همه زندگیشون بودیم پا روی قلب هردومون گذاشتند.

   تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://www.roozgozar.com

  یادمه روزی که بابات از خونه پرتت کرد بیرون که اگه دوستش داری تنها برو سراغش. یادمه روزی که بابام خوابوند زیر گوشت که دیگه حق نداری اسمشو بیاری. یادته اون روز چقدر گریه کردم، تو اشکامو پاک کردی و گفتی گریه می کنی چشمات قشنگتر می شه! می گفتی که من بخندم.  

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  علی حالا بیا ببین چشمام به اندازهکافی قشنگ شده یا بازم گریه کنم. هنوز یادمه روزی که بابات فرستادت شهر غریب که چشمات تو چشمای من نیافته ولی نمی دونست عشقتو ، تو قلب منه نه تو چشمام. روزی که بابام ما را از شهر و دیارآواره کرد چون من دل به عشقی داده بودم که دستاش خالی بود که واسه آینده ام پول نداشت ولی نمی دونست آرزوهای من تو نگاه تو بود نه تو دستات.

  دارم به قولم عمل می کنم. هنوزم رو حرفم هستم یا تو یا مرگ. پامو از این اتاق بزارم بیرون دیگه مال تو نیستم دیگه تو را ندارم. نمی تونم ببینم بجای دستای گرم تو ، دستای یخ زده ی غریبه ایی تو دستام باشه. همین جا تمومش می کنم.

   تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://www.roozgozar.com

  واسه مردن دیگه از بابام اجازه نمی خوام. وای علی کاش بودی می دیدی رنگقرمز خون با رنگ سفید لباس عروس چقدر بهم میان! عزیزم دیگه نای نوشتن ندارم. دلم برات خیلی تنگ شده. می خوام ببینمت.دستم می لرزه. طرح چشمات پیشه رومه. دستمو بگیر. منم باهات میام .... پدر مریم نامه تو دستشه ، کمرش شکست ، بالای سر جنازه ی دختر قشنگش ایستاده و گریه می کنه.  

   

  سرشو بر گردوند که به جمعیت بهت زده و داغدار پشت سرش بگه چه خاکی تو سرش شده که توی چهار چوب در یه قامت آشنا می بینه. آره پدر علی بود، اونم یه نامه تو دستشه، چشماش قرمزه، صورتش با اشک یکی شده بود. نگاه دو تا پدر تو هم گره خورد نگاهی که خیلی حرفها توش بود. هر دو سکوت کردند و بهم نگاه کردند سکوتی که فریاد دردهاشون بود.

   

   _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

   

  پدر علی هم اومده بود نامه ی پسرشو برسونه بدست مریم اومده بود که بگه پسرش به قولش عمل کرده ولی دیر رسیده بود. حالا همه چیز تمام شده بود و کتاب عشق علی و مریم بسته شده.حالا دیگه دو تا قلب نادم و پشیمون دو پدر مونده و اشکای سرد دو مادر و یه دل داغ دیده از یه داماد نگون بخت! مابقی هر چی مونده گذر زمانه و آینده و باز هم اشتباهاتی که فرصتی واسه جبران پیدا نمی کنند.

   

   _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

   

  رمشک

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: سه شنبه 19 شهريور 1392برچسب:داستان,داستان وفاداری,داستان عشق,عشق,داستان عشق,عاشق,داستان عاشقانه,رمشک,
 • داستان

   

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  داستان دوستان

  دو دوست با پاي پياده از جاده اي در بيابان عبور مي كردند.بين راه سر موضوعي اختلاف پيدا كردند و به مشاجره پرداختند.يكي از آنها از سر خشم،بر چهره ي ديگري سيلي زد.دوستي كه سيلي خورده بود سخت آزرده شدولي بدون آنكه چيزي بگويد روي شن هاي بيابان نوشت:امروز بهترين دوست من،بر چهره من سيلي زد

   تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://www.roozgozar.com

  آن دو كنار يكديگر به راه افتادند تا به يك آبادي رسيدند.تصميم گرفتند قدري آنجا بمانند و كنار بركه آب استراحت كنند.ناگهان شخصي كه سيلي خورده بود لغزيد و در بركه افتاد.

   

    تصاویر زیباسازی وبلاگ و سایت www.WeblogBartar.com تصاویر زیباسازی وبلاگ و سایت

   

   تصاویر زیباسازی وبلاگ و سایت www.WeblogBartar.com تصاویر زیباسازی وبلاگ و سایت

  نزديك بود غرق شود كه دوستش بهكمكش شتافت و او را نجات داد.بعد از آنكه از غرق شدن نجات يافت،برروي صخره ای سنگي اين جملات را حك كرد امروز بهترين دوستم جان مرا نجات داد

   

  Bears and hearts 

  blue hearts

  دوستش با تعجب پرسيد:بعد از آنكه من تو را با سيلي آزردم،تو آن جمله را روي شن هاي ماسه نوشتي ولي حالا اين جملات را روي صخره حك مي كني؟

   

    تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://www.roozgozar.com

   

   

   

  ديگري لبخند زد و گفت:وقتي كسي ما را آزار مي دهد،روي شن هاي صحرا بنويسيم تا بادهاي بخشش آن را پاك كند، ولي وقتي كسي محبتي در حق ما مي كند بايد آن را روي سنگ حك كنيم تا هيچ بادي نتواند آن را از ياد ببرد

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: شنبه 9 شهريور 1392برچسب:داستان,داستان دو دوست,داستان عبرت آمیز,داستان مذهبی,,
 • داستان عشق

   

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  داستان یک عشق

  يه روز دیوونه و عاشق و دروغ تصمیم می گیرند با هم قایم موشک بازی کنند.اول نوبت دیوونه می شه که چشم بزاره.

   تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://www.roozgozar.com

  بعد از شمارش اعداد می ره تا دنبال دوتای دیگه بگرده.اول از همه دروغ رو پیدا می کنه.  

   

  بعدش می گرده دنبال عاشق دروغ می دونست که عاشق وسط بوته ی گل رز قایم شده...اون جای عاشق رو به دیوونه گفت.

   

   _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

   

  دیوونه هم واسه اذیت چوبی برداشت و کرد توی بوته گل رز.اون چوب رو محکم به بدن عاشق می زد .

  .......

   _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

   

  عاشق چند بار از درد صدا زد مثل این که تیغ های گل رز رفته بود تو ی بدن عاشق.عاشق بعد از چندلحظه با آخ و ناله بیرون اومد تیغ های گلرز رفته بود توی چشمهای عاشق و اون رو کور کرده بود دیوونه خیلی از کارش ناراحت شده بود و هر طور می تونست می خواست جبران کنه.

   

    تصاویر زیباسازی وبلاگ و سایت www.WeblogBartar.com تصاویر زیباسازی وبلاگ و سایت

   

   تصاویر زیباسازی وبلاگ و سایت www.WeblogBartar.com تصاویر زیباسازی وبلاگ و سایت

  واسه همین به عاشق گفت واسه جبران کارم چی کار کنم؟ عاشق هم گفت تو منو کور کردی حالا هم باید تا آخر عمر دست منو بگیری و راهنمای راه من شی...دیوونه هم قبول کرد.

   

  Bears and hearts 

  blue hearts

  از اون موقع تا حالا واسه همینه که عاشقی با دیوونگی همراهه.

   

    تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://www.roozgozar.com

   

   

   

  ╬♥╬♥╬♥╬♥╬♥╬♥╬♥╬♥╬♥╬♥╬♥╬♥ ♥ -♥ --♥ ---♥. -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’` ♥ -♥ --♥ ---♥ -----♥ -------♥ --------♥ ---------♥ -----------♥ -------------♥ ,•’``’•,•’``’•, .’•,`’•,*,•’`,•’ ....`’•,,•’`

   تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://www.roozgozar.com

  رمشک

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: پنج شنبه 7 شهريور 1392برچسب:داستان,داستان عشق,داستان عاشقانه,داستان عشق+عاشقی,عشق,عشق داستان,داستان عشق,رمشک,دهستان رمشک,,
 • عبرت آمیز

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  در شهر اسکندریه مصر پیر مردی قصه ای را روایت میکند

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  چند ماه پیش در اتوبوس مسافربری سوار بودم, مسافران تکمیل شدند, صدا زدند میخواهیم حرکت کنیم, در صندلی جلوی من جای یکی دو نفر خالی بود, شاگرد این طرف و ان طرف را نگاه میکرد تا اینکه یک دختر جوان مصری مسلمان با لباسی خیلی زننده و وقیح و نیمه لخت با هیبتی خیلی زشت و قبیح که کیفی هم بر کتفش بود وارد شد وقتی وارد شد مسافران همه مات و مبهوت بودند, آمد و روی صندلی خالی جلوی من نشست من همینطور حرص میخوردم با خود گفتم:

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  بهش بگم و نصیحتش کنم یا نمیخواهد من چکار دارم ولی وجدانم قبول نکرد گفتم نه این مانند نوه من است, دختر من است, دختری مسلمان است, ناموس اسلام است, من وظیفه دارم, وجدانم اجازه نمیداد باید میگفتم, با صدایی آرام به او گفتم دخترم بهتر نبود خودت را میپوشاندی, سنگینتر نبود, من که جای پدربزرگش بودم این را از روی دلسوزی به او گفتم به محض اینکه این را گفتم از روی صندلی بلند شد فکر کردم شاید میخواهد از من تشکر کند ولی بلند شد و هر حرف زشتی که از دهانش میامد به من گفت و باصدای بلند فریاد زد و هم آبروی خودش و هم آبروی مرا نابود کرد, گفتم:

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  استغفرالله, لاحول ولا قوة الا بالله , با چه چیزی مواجه شده ام, بعد از نیم ساعتی که گذشت او دوباره بلند شد گفتم حتما با خود فکر کرده که اشتباه کرده و میخواهد معذرت خواهی کند, اما دوباره با تکبر و غرورکیفش را برداشت و یک تلفن همراه درآورد و به من گفت:

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  پیرمرد خرفت تو که میگویی خدا و جهنم و آخرت هست تلفن مرا بردار و به خدا زنگ بزن تا اتاقی در جهنم برایم رزرو کند. گفتم:

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  لاحول ولا قوة الا بالله, خدایا من با چه مواجه هستم .

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  دختر تلفنش را گذاشت و خود نشست و سرش را روی صندلی جلویی گذاشت و سرش را بلند نکرد تا اینکه اتوبوس به مقصد رسید وشاگرد راننده داد زد اینجا ایستگاه آخر است پیاده شوید رسیدیم, همه پیاده شدند ما چند نفر مانده بودیم شاگرد آمد دختر را صدا زد:

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  خانم بلند شو رسیدیم بلند شوید, اما دختر جوابی نداد باز هم صدا زد:

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  خانم فقط شما ماندید, شاگرد به دختر دست زد تا بیدارش کند اما دختر جوان در راهرو افتاد. وقتی نگاه کردند دیدند که نفس خالی کرده و مرده است.

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  همانجا که دختر جوان دعوت شد با او اتمام حجت شد و باقیمانده با خداست, همانجا که گفت: خدا اتاقی در جهنم برایم رزرو کند همانجا خداوند قبض روحش کرد.

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  خواهران بزرگوار! برادران بزرگوار! جوانان عزیز! پدران و مادران گرامی! گناه از خصلت انسان است اما از روی تکبر گناه نکنید!...

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  تو رو خدا كامل بخون‎ ‎

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  پيغمبر صلي الله عليه وسلم ميفرمايد دو جمله هستند كه در ميزان سنگين و براي خداي رحمن نزديك و پر محبت است بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com

   

   

   

   

   

   

  بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com "سبحان الله وبحمده سبحان الله العظيم " بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com

   

   

   

   

   

   

  بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com "سبحان الله وبحمده سبحان الله العظيم " بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com

   

   

   

   

   

   

  بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com "سبحان الله وبحمده سبحان الله العظيم " بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com

   

   

   

   

   

   

  بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: دو شنبه 7 مرداد 1392برچسب:عبرت آمیز,داستان داستان عبرت آمیز,عبرت,داستان,داستان مذهبی,,
 • برادر مهربان

  دو برادر مهربان

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  دو برادر با هم در مزرعه خانوادگی كار می كردند كه یكی از آنهاازدواج كرده بود و خانواده بزرگی داشت و دیگری مجرد بود .
  شب كه می شد دو برادر همه چیز از جمله محصول و سود را با هم نصف می كردند . یك روز برادر مجرد با خودش فكر كرد و گفت :‌
  (( درست نیست كه ما همه چیز را نصف كنیم . من مجرد هستم و خرجی ندارم ولی او خانواده بزرگی را اداره می كند . ))
  بنابراین شب كه شد یك كیسه پر از گندم را برداشت و مخفیانه به انبار برادر برد و روی محصول او ریخت .
  در همین حال برادری كه ازدواج كرده بود با خودش فكر كرد و گفت :‌(( درست نیست كه ما همه چیز را نصف كنیم . من سر و سامان گرفته ام ولی او هنوز ازدواج نكرده و باید آینده اش تأمین شود . ))
  بنابراین شب كه شد یك كیسه پر از گندم را برداشت و مخفیانه به انبار برادر برد و روی محصول او ریخت .
  سال ها گذشت و هر دو برادر متحیر بودند كه چرا ذخیره گندمشان همیشه با یكدیگر مساوی است . تا آن كه در یك شب تاریك دو برادر در راه انبارها به یكدیگر برخوردند . آن ها مدتی به هم خیره شدند و سپس بی آن كه سخنی بر لب بیاورند كیسه هایشان را زمین گذاشتند و یكدیگر را در آغوش گرفتند .

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: جمعه 4 مرداد 1392برچسب:داستان,داستان دو برادر,داستان عشق,داستان قشنگ,داستان زیبا,داستان عاشقانه,,
 • داستان

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  میلیاردری بودكه توی خونش تمساح نگه میداشت و اونارو گذاشته بود توی استخر پشت خونش .... اون یه دختر خیلی زیبا هم داشت ....

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  یه روز یه مهمونی خیلی مجلل میگیره و خونش پر از آدم میشه ....

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  وسطای مجلس پسرای توی مهمونی رو جمع میکنه میگه میخوام یه مسابقه بذارم واستون ....

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  هر کدوم از شما بتونه این استخر پر از تمساح رو تا ته شنا کنه من یه میلیارد تومن بهش جایزه میدم ... یا اینکه دخترم رو به عقدش در میارم ...

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  هنوز جمله آخرش تموم نشده بود که یکی پرید توی آب و تمساحا همه رفتن طرفش ...

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  اینم با هر بدبختی بود فرار کرد و تا ته آب رو شنا کرد ... از اونور که اومد بیرون یه چند تا خراش کوچیک برداشته بود فقط .

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  میلیاردر که خیلی کف کرده بود گفت : آفرین خیلی خوشم اومد. حالا دخترم رو میخوای یا یک میلیارد تومن پول رو ؟؟؟

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  پسره گفت : هیچ کدوم ...فقط اون پدرسگی که منو هول داد توی آب رو نشونم بدین

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: پنج شنبه 3 مرداد 1392برچسب:داستان,داستان زیبا,داستان قشنگ,داستان خنده دار,,
 • داستا عبرت آمیز

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  گنجشکی به خدا گفت؟

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  لانه کوچکی داشتم، آرامگاه خستگیم سر پناه بی کسیم بود، طوفان تو آن را از من گرفت!

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  کجای دنیای تورا گرفته بودم؟...

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  خدا درجواب گفت:

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  ماری در راه لانه ات بود تو خواب بودی باد را گفتم لانه ات را واژگون کند آنگاه تواز کمین مار پر گشودی.

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  چه بسیار بلاها که به واسطه محبتم از تو دور کردم و تو ندانسته به دشمنیم برخواستی...

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  مردي در حالي كه به قصرها و خانه هاي زيبا مينگريست به دوستش گفت:

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  وقتي اين همه اموال رو تقسيم ميكردن ما كجا بوديم.

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  دوست او دستش رو گرفت و به بيمارستان برد و گفت:

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  وقتي اين بيماريها رو تقسيم ميكردن ما كجا بوديم!!!!

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  خدايا واسه داده ها و نداده هات شكر...

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  بر جمال و آل محمد یه صلوات بلند بفرست.

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: چهار شنبه 2 مرداد 1392برچسب:داستان,داستان عبرت آمیز,داستان مذهبی,داستان راجت دین ایمان,حدیث,,
 • داستان

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  جواني با چاقو وارد مسجد شد و گفت : بين شما کسي هست که مسلمان باشد !!!!؟

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  همه با ترس و تعجب به هم نگاه کردند و سکوت در مسجد حکمفرما شد !

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  بالاخره پيرمردي با ريش سفيد از جا برخواست و گفت : آري من مسلمانم جوان به پيرمرد نگاهي *کرد * و گفت با من بيا

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  پيرمرد بدنبال جوان براه افتاد و با هم چند قدمي از مسجد دور شدند،جوان با اشاره به گله گوسفندان به

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  پيرمرد گفت که ميخواهد تمام آنها را قرباني کند و بين فقرا پخش کند و به کمک او احتياج دارد !

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  پيرمرد و جوان مشغول قرباني کردن گوسفندان شدند و پس از مدتي پيرمرد خسته شد و به جوان گفت

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  که به مسجد بازگردد و شخص ديگري را نيز براي کمک با خود بياورد !

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  جوان با چاقوي خون آلود به مسجد بازگشت و باز پرسيد : آيا مسلمان ديگري هم در بين شما هست ؟!!

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  افراد حاضر در مسجد يا ديدن چاقوي خوني وحشت زده همه نگاهشان را به پيش نماز مسجد دوختند !!

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  پيش نماز رو به جمعيت کرد و گفت : اي نامسلمانان ! چرا به من نگاه ميکنيد !!! به عيسي مسيح قسم

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  که با چند رکعت نماز خواندن کسي مسلمان نميشود

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

  داستان جوانی گمنام

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  جوانی گمنام

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  عاشق دختر پادشاهی شد. رنج این عشق او را بیچاره کرده بود و راهی برای رسیدن به معشوق نمی یافت. مردی زیرک از ندیمان پادشاه که دلباختگی او را دید و جوانی ساده و خوش قلبش یافت، به او گفت پادشاه ، اهل معرفت است، اگر احساس کند که تو بنده ای از بندگان خدا هستی ، خودش به سراغ تو خواهد.

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  جوان به امید رسیدن به معشوق ، گوشه گیری پیشه کرد و به عبادت و نیایش مشغول شد، به طوری که اندک اندک مجذوب پرستش گردید و آثار اخلاص در او تجلی یافت.

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  روزی گذر پادشاه بر مکان او افتاد ، احوال وی را جویا شد و دانست که جوان، بنده ای با اخلاص از بندگان خداست . در همان جا از وی خواست که به خواستگاری دخترش بیاید و او را خواستگاری کند .

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  جوان فرصتی برای فکر کردن طلبید و پادشاه به او مهلت داد.

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  همین که پادشاه از آن مکان دور شد ، جوان وسایل خود را جمع کرد و به مکانی نا معلوم رفت . ندیم پادشاه از رفتار جوان تعجب کرد و به جست و جوی جوان پرداخت تا علت این تصمیم را بداند . بعد از مدتها جستجو او را یافت .

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  گفت:

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  (( تو در شوق رسیدن به دختر پادشاه آن گونه بی قرار بودی ، چرا وقتی پادشاه به سراغ تو آمد و ازدواج با دخترش را از تو خواست ، از آن فرار کردی؟ ))

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  جوان گفت:

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  (( اگر آن بندگی دروغین که بخاطر رسیدن به معشوق بود، پادشاهی را به در خانه ام آورد، چرا قدم در بندگی راستین نگذارم تا پادشاه جهان را در خانهء خویش نبینم؟ ))

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: پنج شنبه 27 تير 1392برچسب:داستان,داستان عشق,داستان زیبا,داستان قشنگ,داستان واقعی,بهترین داستان ها,,
 • داستان

  داستاني زیبا... بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com

   

   

   

   

   

   

  بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com جوانی بر کشتی نشسته بود و لب تابی در دست داشت و میخواست پخش زنده حرم مکی را مشاهده کند و در کنارش پیرمردی نشسته بود.

  جوان به او نگاهی کرد وتبسم نمود سپس به کارش مشغول شد. زمانی که پخش مستقیم گرفت بر کمر خوابید وبه مانیتر لب تاپ نگاه میکرد ودرحالیکه لبخندی بر لب داشت از چشمانش اشک سرازیر می شد.

  پیرمرد او را می دید و می خواست سبب را جویا شود. به همین خاطر از او پرسید:

  چه شده که گریه می کنی و تبسم بر لب داری؟ جوان پاسخ داد:

  عشق این صحنه و این مردم... آرزوی رفتن به اینجا. پیرمرد با تعجب گفت:

  اینان چه کسانی هستند؟ جوان گفت:

  مهمانان خانه خدا. ظاهرا پیرمرد متوجه نشد وگفت:

  تو مرا میشناسی؟ گفت:

  خیر. گفت:

  من فرمانده نیروی دریایی آلمان هستم، ناگفته نماند که از پیامبر تو بزرگتر و باعظمت تر هستم... جوان گفت:

  مگر پیامبر مرا میشناسی؟ گفت:

  آری تو مسلمانی و به محمد ایمان داری.. جوان گفت:

  باشد، خوب چه باعث شد که بگویی از او بزرگتری؟ پیرمرد جواب داد:

  چون با یک کلمه می توانم در کمتر از ده دقیقه سپاه بیست هزار نفری را صف کنم! جوان گفت:

  اگر دومیلیون نفر را تحویلت دهم چقدر وقت لازم داری آنها را صف کنی؟ گفت:

  اگر زیر نظر خودم آموزش دیده باشند در کمتر از دوساعت. جوان گفت:

  آنوقت اگر لغت و زبان و سن هرکدام با دیگری فرق داشته باشد و سپاهی از همه جای دنیا آمده باشند چطور..؟ گفت:

  این دیگه محال است که چنین کاری انجام دهم. جوان گفت:

  به صفحه لب تابم بنگر و به قبله و خانه خدایم نگاه کن و نگاه کن به مهمانان خدا که از همه دنیا آمده اند و با صدای امام که میگوید:

  استووا، بیش از سه میلیون نمازگذار بدون هیچ فرمانده و نگهبان ومراقبی به صف می ایستند، این است دین وسنت پیامبران که از آن مسخره میکردی. هزاروچهارصد پانصد سال است که او وفات کرده اما همچنان قوانینش تا به امروز پابرجاست پس انسانی بزرگوارتر و عظیمتر از او نیست.

  درود وسلام خدا بر او باد...

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: سه شنبه 25 تير 1392برچسب:داستان,داستان عبرت آمیز,داستان مذهبی,داستان خوب,داستان زندگی,داستان پیامبر,داستان صحابه,,
 • داستان

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  دختر از دوستت دارم گفتن هر شب پسره خسته شده بود

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  یک شب وقتی اس ام اس آمد بدون آن که آنرا باز کند مبایل را گذاشت زیر بالشش و خوابید:

  ‏ ‏ صبح وقت مادر پسره به دختره زنگ زد و گفت::

  ‏ ‏ پسرم مرده... :

  ‏ ‏دختره شوکه شد و چشم پر از اشک بلافاصله سراغ اس ام:

  ‏ ‏ اس شب گذشته رفت.. پسره نوشته بود::

  ‏ ‏(( تصادف کردم با مشکل خودم را رساندم دم در خانه تان لطفا بیا پائین میخوام برای آخرين بار ببينمت...:

  ‏ ‏«خيلي خیلی دوستتدارم :

  ‏ ‏ میدانيد كه يك مُرده چه احساسي دارد؟:

  ‏ ‏!اين قصه را تا انتها بخوانید:

  ‏ ‏... گفتند::

  ‏ ‏"ما تا قبر نگهبان تو هستيم ‏:

  ‏ ‏" گفتم::

  ‏ ‏"من كه نَمُردَم من هنوز زنده هستم چرامرا به قبر ميبريد وِلم َكنيد!!:

  ‏ ‏من هنوز حس ميكنم و حرف میزنم و ميبينم پس هنوز زنده ام! با لبخندي جوابم را دادند وگفتند::

  ‏ ‏"عجيب هستيد شما انسانها فكر ميكنيدكه مرگ پايان زندگي ست و نميدانيدكه شما فقط خواب ي كوتاه ميديديد و آن خواب وقتي ميميريد تمام ميشود:

  ‏ ‏"آنها هنوز مرا به سوي قبر ميكشنددر راه مردم را ميبينم گريه ميكنند و ميخندند وفرياد ميزنندو هر كس مثل من دو نگهبان همراهشه:

  ‏ ‏! ازشون پرسيدم چرا اينكار را ميكنند؟؟:

  ‏ ‏ گفتند:":

  ‏ ‏اين مردم مسير خودشان را ميدانند آنهايي كه به راه كج رفته بودند:

  ‏ ‏ "حرفش را با ترس قطع كردم:":

  ‏ ‏يعني به جهنم ميروند!!!! "گفتند:":

  ‏ ‏بله"و ادامه دادند"و كساني كه ميخندند اهل بهشتند" به سرعت گفتم:":

  ‏ ‏مرا به كجا ميبرند؟؟؟؟ "گفتند:":

  ‏ ‏تو كمي درست راه ميرفتي و كمي اشتباه.. گاهي توبه ميكردي و روز بعد معصيت؛ حتى با خودت هم رو راست نبودي و به اين شكل گم شدي"حرفشان را دوباره با ترس قطع كردم:":

  ‏ ‏يعني چي!؟!؟ يعني من به جهنم ميرم؟؟؟:

  ‏ ‏ "گفتند:":

  ‏ ‏رحمت خدا وسعت دارد و سفر طولانيست" دور و برم را با ترس نگاه ميكردم و در يك آن خانواده ام را ديدم،پدرم و عمويم و برادرانم و فاميلهايم را!!:

  ‏ ‏ آنها مرا در صندوقي گذاشته و حمل ميكردند...:

  ‏ ‏ به سوي آنها دويدم و گفتم:":

  ‏ ‏برايم دعا كنيد"ولي هيچكي جوابم را نداد. :

  ‏ ‏بعضيهاشان گريه ميكردند و بعضي ديگر ناراحت.... رفتم پيش برادرم گفتم: ":

  ‏ ‏حواست به دنيا باشه؛ تا فتنه اش چشمات رو كور نكنه" آرزو كردم كه اي كاش صدايم را ميشنيدآنها مرا به زحمت در قبر گذاشتند و بر روي جسدم خواباندند؛:

  ‏ ‏ پدرم را ديدم كه بر رويم خاك ميريخت؛:

  ‏ ‏ و برادرهايم كه همين كار را ميكردند...:

  ‏ ‏ من همه مردم را ميديدم كه بر رويم خاك ميريختندآرزو كردم كه اي كاش جاي آنها در دنيا بودم و توبه ميكردم نشستم و فرياد كشيدم"اي مردم حواستان باشد كه دنيا گولتان نزند:

  ‏ ‏ "اي كاش نماز صبح را خوانده بودم:

  ‏ ‏ اي كاش نماز قيام را خوانده بودم:

  ‏ ‏ اي كاش دعا كرده بودم كه خداوند هدايتم كند و توبه ميكردم و گريه...و روزانه توبه امرا تجديد ميكردم و گناهانم را تكرار نميكردم...:

  ‏ ‏ مسبب نميشدم... سنگدل نميبودم... معصيت نميكردم.. و براي اين مردم دعا ميكردم...:

  ‏ ‏ و معصيت نميكردم... و معصيت نميكردم... و معصيت نميكردم... آيا تو شنيدي چه گفتم؟:

  ‏ ‏ و روزي ميآيد كه تو در قبرقرار خواهي گرفت؛:

  ‏ ‏ پيامبر صلى الله عليه و آله و سلم مي فرمايند::

  ‏ ‏ اگر همه اسمانها و زمين در يك كفه ترازو و لا اله الا الله در كفه ديگر ترازو باشند وزن لا اله الا الله بيشتر است:

  ‏ ‏ پس با افتخار اين جمله را بگو و اين ذكر گرانبها را بکو شما هم ثواب ببري بدون شك كسب ثواب در اسلام بسيار اسان است:

  ‏ ‏

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: دو شنبه 17 تير 1392برچسب:داستان,داستان عبرت آمیز,داستان مذهبی,,
 • داستان عبرت آمیز

  کودکی باعث توبه‌ی پدرش شد

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  خداوند در قرآن می‌فرمایند:

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  «إِنَّکَ لا تَهْدِی مَنْ أَحْبَبْتَ وَ لَکِنَّ اللَّهَ یَهْدِی مَن یَشَاء وَ هُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِینَ»[سورة القصص:56].

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  ترجمه: همانا تو [ای پیامبر] هدایت نمی‌کنی هر کسی را که دوست داشته باشی، ولی خداوند هر کس را بخواهد، هدایت می‌کند.

   تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  این قصه از عجایب به شمار می‌آید و اگر صاحبش آن را برایم نمی‌نوشت، گمان نمی‌کردم اتفاق بیفتد. صاحب قصه که از اهالی مدینه‌ی منوره است قصه را این گونه بازگو می‌کند: :

  ‏ ‏ من جوانی هستم که در 27 سالگی از عمر خود به سر می‌برم، ازدواج کرده و تمام کارهایی را که خداوند حرام قرار داده است را مرتکب شده‌ام. :

  ‏ ‏ اما نماز را اصلاً با جماعت ادا نمی‌کردم، تنها در بعضی مناسبات این کار را برای خودنمایی انجام می‌دادم و سبب همه این‌ها به هم‌نشینی من با افراد بد کردار و کلاه‌بردار برمی‌گشت. به همین دلیل شیطان در اکثر اوقات همراه من بود. پسری 7 ساله دارم که به کری و لالی دچار است، ولی او ایمان را، از سینه‌ی مادر مؤمن خود مکیده بود. :

  ‏ ‏ شبی من به اتفاق پسرم مروان در خانه بودم و برنامه‌ریزی می‌کردم تا با دوستان خود کجا بروم؟ و چه کار بکنیم؟ اندکی از وقت نماز مغرب گذشته بود که پسرم مروان، شروع به صحبت با من (با اشاره‌های مفهومی که بین من و او بود) کرد و با اشاره به من گفت: «ای پدرم… چرا نماز نمی‌خوانی؟». :

  ‏ ‏ سپس دستش را بالا گرفت و مرا تهدید کرد که خداوند تو را می‌بیند … این در حالی بود که بعضی اوقات او مرا در حال انجام منکرات می‌دید. از گفته‌اش تعجب کردم و او شروع به گریه کردن جلوی من کرد، او را در کنارم گرفتم، ولی او از من فرار کرد. پس از گذشت مدت کوتاهی به طرف سوراخ حوض که آب از آن خارج می‌شود رفت و وضو گرفت. وضو گرفتن را به خوبی نمی‌دانست، ولی آن را از مادرش یاد گرفته بود که مرا بسیار نصیحت می‌کرد، ولی فایده‌ای نداشت. همسرم از حافظان قرآن کریم نیز بود. :

  ‏ ‏ بعد از آن پسر کر و لالم بر من داخل شد و به من اشاره کرد که اندکی منتظر بمانم که ناگهان رو به روی من شروع به خواندن نماز کرد، پس از آن از جایش برخاست و قرآن را آورد و آن را جلوی خودش قرار داد و بلافاصله آن را باز کرد، بدون این که آن را ورق بزند و انگشتش را بر این آیه‌ی مبارکه از سوره‌ی مریم گذاشت: «یَا أَبَتِ إِنِّی أَخَافُ أَنْ یَمَسَّکَ عَذَابٌ مِنَ الرَّحْمَنِ فَتَکُونَ لِلشَّیْطَانِ وَلِیًّا»[سورة مریم:45]؛ ترجمه: ای پدرم! همانا من می‌ترسم که عذابی از جانب خداوند بخشاینده به تو برسد، پس تو برای شیطان دوستی قرار بگیری. سپس شروع به گریه کرد. من نیز به مدت طولانی همراه با او گریه کردم. بعد از آن ایستاد و اشک را از چشمانم پاک کرد، سپس سر و دست مرا بوسید و با همان اشاره‌های متبادله بین من و خودش به من این چنین گفت: «پدر عزیزم! نماز بخوان قبل از این‌که در خاک گذاشته شوی و قبل از این‌که در گروی عذاب الهی گذاشته شوی». :

  ‏ ‏ سوگند به خدا سوگند! در ترس و وحشتی قرار داشتم که هیچ کس جز خداوند آن را نمی‌دانست. به سرعت برخاستم و تمام لامپ‌های خانه را روشن کردم و پسرم مروان از اتاقی به اتاق دیگر همراه من می‌آمد و با تعجب بسیار به من می‌نگریست و با اشاره به من این‌گونه فهماند: «لامپ‌ها را بگذار و با من به مسجد بزرگ بیا». قصد او، حرم شریف نبوی علی صاحبه ألف صلاة و سلام بود. در جوابش گفتم: «بلکه به مسجد نزدیک منزل‌مان می‌رویم». او آمدن به هر جایی جز مسجد نبوی را انکار می‌کرد، او را با خود به آن‌جا بردم در حالی که بسیار می‌ترسیدم و البته نگاه‌های پیوسته او به من بود. :

  ‏ ‏ به مسجد نبوی داخل شدیم سپس به سمت روضه‌ی مطهر رفتیم که پر از مردم بود. نماز عشاء اقامه شد و امام از قرآن کریم این آیه را تلاوت کرد: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ وَ مَنْ یَتَّبِعْ خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ فَإِنَّهُ یَأْمُرُ بِالْفَحْشَاءِ وَ الْمُنْکَرِ وَ لَوْ لَا فَضْلُ اللَّهِ عَلَیْکُمْ وَ رَحْمَتُهُ مَا زَکَى مِنْکُمْ مِنْ أَحَدٍ أَبَدًا وَ لَکِنَّ اللَّهَ یُزَکِّی مَنْ یَشَاءُ وَ اللَّهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ»[سورة النور:21]؛ ترجمه: ای مؤمنان! از گام‌های شیطان پیروی نکنید و هر کس از گام‌های شیطان پیروی کند پس همانا او [شیطان] به فحشا و کار منکر امر می‌کند و اگر فضل و رحمت خداوند نبود، هیچ یک از شما اصلاح نمی‌شد ولی خداوند هر کس را بخواهد پاک می‌گرداند و خداوند شنوا و داناست. :

  ‏ ‏ بی‌اختیار به گریه افتادم و مروان در کنار من بر اثر گریه‌ام به گریه افتاد، در اثنای نماز مروان دستمالی از جیبم درآورد و اشک‌هایم را با آن پاک کرد و بعد از نماز هم‌چنان گریه می‌کردم و او اشک‌هایم را پاک می‌کرد تا جایی که یک ساعت کامل در حرم نشستم و پسرم مروان به من گفت: «تمام شد ای پدر! نترس». احساس کردم که او بر اثر زیادی گریه بر من ترسیده است. :

  ‏ ‏ بعد از آن به منزل برگشتیم و این شب برایم یکی از بزرگ‌ترین شب‌ها بود که در آن از نو متولد شدم و همسرم و فرزندانم آمدند و همه شروع به گریه کردند و از آن‌چه اتفاق افتاده بود چیزی نمی‌دانستند. مروان با اشاره به آن‌ها گفت: «پدرم در حرم نماز خوانده است». همسرم از این خبر بسیار خوش‌حال شد چرا که مروان حاصل تربیت نیکوی او بود. ــــــــــــــــــــــــــــــــ آن‌چه را که بین من و مروان اتفاق افتاده بود برای همسرم تعریف کردم و به او گفتم: «تو را به خداوند سوگند می‌دهم، آیا تو به او اشاره کردی که قرآن را بر همان آیه باز کند؟» او سه بار قسم خورد که این کار را نکرده است و به من گفت: «خداوند را بر این هدایت سپاس می‌گویم». ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ آن شب یکی از شگفت‌انگیزترین شب‌ها برایم بود. الآن –الحمد لله- نماز جماعت در مسجد از من فوت نمی‌شود و تمام هم‌نشینان بد را ترک گفته‌ام و حلاوت ایمان را چشیده‌ام. اگر مرا ببینی این را از چهره‌ی من درمی‌یابی و هم‌اکنون در نهایت خوشبختی و محبت و تفاهم با همسر و فرزندانم زندگی می‌کنم،

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: دو شنبه 17 تير 1392برچسب:داستان,داستان عبرت آمیز,داستان کوتاه,داستان مذهبی,
 • داستان

  :

  ‏ ‏ داستانی زیبا و شنیدنی

  در زمانه ای دور شهری بود که پادشاهی در آن حکمرانی می کرد. اهالی این شهر پادشاهی را برای خود انتخاب می کردند که تنها به مدت یکسال در آن حکومت کند وپس از آن به جزیره ای دوردست فرستاده میشد تا بقیه عمرش را در آنجا بگذراند و مردم پادشاه دیگری را برمی گزیدند و به همین منوال!

  پادشاهی که دورانش تمام میشد فاخرترین لباسها را بر وی می پوشانیدند و او را همراهی می کردند تا کنار ساحل و او را در کشتی می گذاشتند تا او را به آن جزیره برسانند و آن لحظه غم انگیزترین و دردآور ترین لحظات زندگانی آن پادشاه بود...

  ‏ ‏این بار نوبت به جوانی از آن شهر بود تا پادشاه شود.

  ‏ ‏اولین کاری که این جوان انجام داد آن بود که وزیرانش را دستور داد تا او را به آن جزیره ای ببرند که پادشاه قبلی را به آنجا منتقل کرده بودند.جوان جزیره را مشاهده کرد که درختانش در هم فرو رفته بودند و صدای حیوانات درنده را شنید و اجساد و استخوانهای پادشاهان گذشته را دید که حیوانات درنده به سراغشان آمده بود...

  پادشاه جوان به محل حکومت خود بازگشت و فورا دستور داد درختان درهم فرو رفته آن جزیره را قطع کنند و حیوانات وحشی را از بین ببرند.‏ ‏او هر یکماه یکبار به جزیره سرمیزد و این کارها را انجام میداد تا اینکه تمام حیوانات را صید و بیشتر درختان انبوه را از بین برد. ماه دوم جزیره کاملا تمیز شده بود سپس پادشاه کارگران را به ساختن باغهای زیبایی در گوشه وکنار آن جزیره دستور داد و برخی از حیوانات مفید مثل مرغ، اردک، گوسفند وگاو و... را در محلهای مخصوصی پرورش داد.

  ‏ او با آمدن ماه سوم کارگران را به ساخت خانه ای بزرگ و لنگرگاهی برای کشتیها امر کرد... ‏وبا گذشت زمان جزیره به مکانی زیبا تبدیل شد.

  اما پادشاه در زمان پادشاهی خود لباسهای ساده ای میپوشید و کم خرج بود و تمام اموالش را وقف آبادسازی آن جزیره کرده بود...بالاخره یکسال هم به پایان رسید و زمان منتقل شدن پادشاه به جزیره فرا رسید، او را لباسی فاخر پوشاندند و با او خداحافظی کردند اما پادشاه مانند پادشاهان گذشته نه غمگین بود ونه ناراحت! :

  ‏ ‏ بلکه خوشحال هم بود....!!

  مردم از راز شادی او پرسیدند.

  او گفت: پادشاهان گذشته در زمان پادشاهیشان لذایذ و خوشیهای آنی را ترجیح دادند اما من به آینده خود فکر میکردم و برای آن برنامه ریزی می کردم و چنان به جزیره رسیدگی کردم که به بهشتی کوچک تبدیل شده است و میتوانم بقیه عمرم را با آسودگی در آنجا سپری کنم...

  ‏ ‏برخی از مردم مانند پادشاهان گذشته ی داستان، فقط و فقط به فکر آبادی این دنیایشان هستند و آخرتشان همچنان ویران است...

  ‏ ‏پناه بر خداوند بلند مرتبه.از خداوند توانا میخواهیم که ما را در کنار پدر ومادران و فرزندان مان در بهشت جاودان به همدیگر برساند...

  یاده تون ‏نظر

  ‏ نره ‏

  رمشکرمشک

  داستان

  :

  ‏ ‏ داﺳﺘﺎن ﮐﻮﺗﺎﻩ ازدواج ﺷﺎﻫﺰادﻩ

  روزی روزﮔﺎری دﺧﺘﺮﮐﯽ ﻓﻘﯿﺮ دل ﺑﻪ ﭘﺴﺮ ﭘﺎدﺷﺎﻩ ﺷﻬﺮ ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻮد آﻧﻘﺪر ﮐﻪ روز و ﺷﺐ در روﯾﺎی او .ﺑﻮد

  دﺧﺘﺮک آﻧﻘﺪر ﺳﺮ ﺑﻪ ﻋﺸﻖ ﭘﺴﺮ ﭘﺎدﺷﺎﻩ ﺳﭙﺮدﻩ ﺑﻮد .ﮐﻪ ﻫﯿﭻ ﻣﺮدی در ﭼﺸﻤﺎﻧﺶ ﺟﻠﻮﻩ ﻧﻤﯿﮑﺮد

  ‏ ‏ﺧﺎﻧﻮادﻩ ی دﺧﺘﺮک و دوﺳﺘﺎﻧﺶ ﮐﻪ از ﻋﺸﻖ او ﺧﺒﺮ داﺷﺘﻨﺪ ﺑﻪ وی ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ ﮐﺮدﻧﺪ ﮐﻪ دل از اﯾﻦ .ﻋﺸﻖ ﻧﺎﻣﻤﮑﻦ ﺑﺮﮔﯿﺮد

  ‏ ‏و ﺑﻪ ﺧﻮاﺳﺘﮕﺎراﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺧﻮدش ﻓﻘﯿﺮ ﺑﻮدﻧﺪ . ﭘﺎﺳﺦ دﻫﺪ.اﻣﺎ او ﺗﻨﻬﺎ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﻣﯿﺰد او ﻣﯿﺪاﻧﺴﺖ ﮐﻪ ﻫﻤﮕﺎن ﺗﺼﻮر ﻣﯿﮑﺮدﻧﺪ او ﻋﺎﺷﻖ … ﭘﻮل و ﻣﻘﺎم ﭘﺴﺮ ﭘﺎدﺷﺎﻩ ﺷﺪﻩ

  اﻣﺎ ﺧﻮدش ﻣﯿﺪاﻧﺴﺖ ﮐﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﻣﻬﺮ ﭘﺎک او را در . ﺳﯿﻨﻪ دارد . روزﮔﺎر ﮔﺬﺷﺖ ﺗﺎ ﺧﺒﺮی در ﺷﻬﺮ ﭘﯿﭽﯿﺪ ﭘﺎدﺷﺎﻩ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﻮد دﺧﺘﺮﮐﯽ را از ﻃﺒﻘﻪ .اﺷﺮاف ﺷﻬﺮ ﺑﺮای ﭘﺴﺮش اﻧﺘﺨﺎب ﮐﻨﺪ

  ‏ اﻣﺎ ﭘﺴﺮ از ﭘﺪر ﺧﻮاﺳﺖ ﺗﺎ ﺷﺮط ازدواﺟﺶ را ﺧﻮدش . ﺗﻌﯿﯿﻦ ﮐﻨﺪ. ﭘﺎدﺷﺎﻩ ﻗﺒﻮل ﮐﺮد ‏…و ﺷﺎﻫﺰادﻩ روزی ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺧﻮد را اﻋﻼم ﮐﺮد

  وی ﮔﻔﺖ ﻓﻼن روز ﺗﻤﺎم دﺧﺘﺮان دوﺷﯿﺰﻩ ی ﺷﻬﺮ ﺑﻪ ﻣﯿﺪان اﺻﻠﯽ ﺷﻬﺮ ﺑﯿﺎﯾﻨﺪ ﺗﺎ ﻣﻦ ﻫﻤﺴﺮم را از ﻣﯿﺎن آﻧﺎن ﺑﺮﮔﺰﯾﻨﻢ :

  ‏ ‏ ﻫﻤﻪ دﺧﺘﺮان ﺧﻮب و ﺑﺪ زﺷﺖ و زﯾﺒﺎ و ﻓﻘﯿﺮ و دارا ﺑﻪ ﻣﯿﺪان ﺷﺘﺎﻓﺘﻨﺪ و ﭘﺴﺮ ﭘﺎدﺷﺎﻩ در اﻧﺠﺎ ﮔﻔﺖ

  ﻣﻦ ﻗﺼﺪ دارم ﻫﻤﺴﺮم را از ﻣﯿﺎن دﺧﺘﺮان ﺷﻬﺮ ﺧﻮدم اﻧﺘﺨﺎب ﮐﻨﻢ اﻣﺎ ﺗﻨﻬﺎ ﯾﮏ ﺷﺮط ﺑﺮای ﻫﻤﺴﺮ ﻣﻦ واﺟﺐ اﺳﺖ

  ﮐﻪ ﻣﻦ آن ﺷﺮط را ﺑﺎزﮔﻮ ﻧﻤﯿﮑﻨﻢ. ﺗﻨﻬﺎ ﯾﮏ ﺧﻮاﺳﺘﻪ … دارم

  ‏ ‏ﻣﻦ ﺑﻪ ﺗﻤﺎﻣﯽ دﺧﺘﺮان ﺷﻬﺮ ﺗﺨﻢ ﮔﻠﯽ را ﻣﯿﺪﻫﻢ و آﻧﺎن ﺑﺎﯾﺪ ﺗﺨﻢ ﮔﻞ را ﭘﺮورش دﻫﻨﺪ و ﭘﺲ از .ﻣﺪﺗﯽ ﮔﻠﯽ زﯾﺒﺎ از آن رﺷﺪ ﮐﻨﺪ

  ‏ ‏ﻫﺮ دﺧﺘﺮی ﮐﻪ ﺳﻠﯿﻘﻪ ی ﺑﯿﺸﺘﺮی را ﺑﻪ ﺧﺮج دﻫﺪ و ﮔﻠﺪان زﯾﺒﺎﺗﺮی را ﺑﺮای ﻣﻦ ﺑﯿﺎورد ﻫﻤﺴﺮ آﯾﻨﺪﻩ ی .ﻣﻦ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد دﺧﺘﺮان ﺑﺎ ﺷﻮر و ﺷﻌﻒ ﺗﺨﻢ ﮔﻠﻬﺎ را ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ ﮐﻪ در ﻣﯿﺎن آﻧﻬﺎ دﺧﺘﺮک دل ﺳﭙﺮدﻩ ﻧﯿﺰ ﺗﺨﻤﯽ از دﺳﺘﺎن …ﭘﺴﺮ ﭘﺎدﺷﺎﻩ ﮔﺮﻓﺖ

  دوﺳﺘﺎن دﺧﺘﺮ او را ﻣﺴﺨﺮﻩ ﮐﺮدﻧﺪ ﮐﻪ ﭼﺮا ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﻨﯽ ﭘﺴﺮ ﭘﺎدﺷﺎن ﻣﯿﺎن اﯾﻦ ﻫﻤﻪ دﺧﺘﺮان ﺑﺎ !… ﺳﻠﯿﻘﻪ ی ﺷﻬﺮ ﺗﻮ را اﻧﺘﺨﺎب ﻣﯿﮑﻨﺪ ‏ ‏اﻣﺎ دﺧﺘﺮک ﻟﺒﺨﻨﺪی زد و ﭘﺎﺳﺦ داد ﭘﺮورش ﮔﻠﯽ ﮐﻪ ...او ﺧﻮاﺳﺘﻪ ﻧﯿﺰ ﺑﺮاﯾﻢ ﻟﺬت آور اﺳﺖ

  ‏ روزﻫﺎ ﮔﺬﺷﺖ و ﮐﻢ ﮐﻢ زﻣﺎن ﺑﻪ روز ﻣﻮﻋﻮد ﻧﺰدﯾﮏ … ﻣﯿﺸﺪ ‏ اﻣﺎ دﺧﺘﺮک ﻫﺮ ﭼﯽ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﻪ ﮔﻠﺪان ﺧﻮد ﻣﯿﺮﺳﯿﺪ و ﺑﻪ آن آب ﻣﯿﺪاد

  و از آن ﻣﺮاﻗﺒﺖ ﻣﯿﮑﺮد ﮔﻠﯽ از آن ﻧﻤﯽ روﯾﯿﺪ … او . روز ﺑﻪ روز اﻓﺴﺮدﻩ ﺗﺮ ﻣﯿﺸﺪ ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ی دوﺳﺘﺎﻧﺶ ﭘﯽ ﻣﯿﺒﺮد . ﺗﺎ روز ﻣﻮﻋﻮد .… :

  ‏ ‏ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ دﺧﺘﺮان ﺷﻬﺮ ﺑﺎ ﮔﻠﺪاﻧﻬﺎﯾﯽ زﯾﺒﺎ و ﺧﻮﺷﺒﻮ … راﻫﯽ ﻗﺼﺮ ﺷﺪﻧﺪ

  ﯾﮑﯽ ﮔﻠﺪاﻧﯽ از ﯾﺎس ﻫﺎی وﺣﺸﯽ و دﯾﮕﺮ ﻧﯿﺰ ﮔﻠﺪاﻧﯽ از رز ﻫﺎی ﺳﺮخ در دﺳﺖ داﺷﺘﻦ

  ﯾﮑﯽ ﺷﺐ ﺑﻮﻫﺎی ﻣﻌﻄﺮ و دﯾﮕﺮی ﻻﻟﻪ ﻫﺎی …ﻗﺮﻣﺰ

  ‏ ‏اﻣﺎ دﺧﺘﺮک ﻋﺎﺷﻖ ﺑﺎ ﮔﻠﺪاﻧﯽ ﺧﺸﮏ و ﺧﺎﻟﯽ راﻫﯽ .ﺷﺪ

  ‏ ‏ﺗﻨﻬﺎ ﺑﻪ اﯾﻦ اﻣﯿﺪ ﮐﻪ ﯾﮏ ﺑﺎر دﯾﮕﺮ ﭘﺴﺮ ﭘﺎدﺷﺎﻩ را … ﺑﺒﯿﻨﺪ ﺷﺎﻫﺰادﻩ ﮐﻪ ﮔﻠﺪاﻧﻬﺎ را ﯾﮑﯽ ﯾﮑﯽ ﻣﯿﮕﺮﻓﺖ … ﭼﺸﻤﺶ ﺑﻪ ﮔﻠﺪان دﺧﺘﺮک اﻓﺘﺎد و او را ﺻﺪا ﮐﺮد

  ﺳﭙﺲ ﺑﻪ ﻧﺰد ﭘﺪرش رﻓﺖ و در ﮔﻮش او ﭼﯿﺰی ﮔﻔﺖ … و ﭘﺎدﺷﺎﻩ ﻟﺒﺨﻨﺪی ﺑﻪ ﻟﺐ اورد ‏ ‏ﭘﺴﺮ ﭘﺎدﺷﺎﻩ ﺑﺎﻧﮓ ﺑﺮ آورد ﮐﻪ ﻫﻤﺴﺮ آﯾﻨﺪﻩ ﻣﻦ اﯾﻦ … دﺧﺘﺮک اﺳﺖ ﮐﻪ ﮔﻠﺪان ﺧﺎﻟﯽ ﺑﻪ ﻫﻤﺮاﻩ آوردﻩ

  ‏ ﻫﻤﻬﻤﻪ ای راﻩ اﻓﺘﺎد ﻫﻤﻪ ﺣﺘﯽ دﺧﺘﺮک ﺑﺎ ﺗﻌﺠﺐ …ﺑﻪ وی ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯿﮑﺮدﻧﺪ ‏ﮐﻪ ﭘﺴﺮ ﭘﺎدﺷﺎﻩ ﮔﻔﺖ: ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﺷﺮط ﻣﻦ ﺑﺮای … ازدواج ﺻﺪاﻗﺖ ﻫﻤﺴﺮم ﺑﻮد

  در ﺣﺎﻟﯿﮑﻪ ﺗﻤﺎم ﺗﺨﻢ ﮔﻠﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ دﺧﺘﺮان دادم ﺳﻨﮓ رﯾﺰﻩ ای ﺑﯿﺶ ﻧﺒﻮد و ﻗﺮار ﻧﺒﻮد ﮔﻠﯽ از آن ! ﺑﺮوﯾﺪ و ﺗﻨﻬﺎ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ دروغ ﻣﺘﻮﺳﻞ ﻧﺸﺪ اﯾﻦ دﺧﺘﺮک !… ﺑﻮد؛؛ﭘﺲ وی ﻫﯿﭻ ﮔﺎﻩ در زﻧﺪﮔﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ دروغ ﻧﺨﻮاﻫﺪ گفت.

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: چهار شنبه 5 تير 1392برچسب:داستان,داستان عشق,داستان عاشقی,داستان عشقولانه,داستان محبت,داستان مهر,,
 • دختر روستای

  :

  ‏ ‏ بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com

   

   

   

   

   

   

  بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com دختر روستای

  دختری به اسم افسانه سال سوم دبیرستان برای تحصیل از روستا به شهر رفت و در مدرسه یک دوست خوب و صمیمی برای خود پیدا کرد که خیلی باهم دوست بودن اسمش لیلا بود یه روز از مدرسه با لیلا به پارک برای پیاده روی میرن لیلا خونشون هم داخل شهر بود بعد از پیاد روی لیلا از افسانه دعوت می کند که بیا با هم بریم خونه ما افسانه قبول نمیکند اما با کلی خواهش التماس لیلا مجبور شد که باهاش بره نزدیک مغرب بود که به خونه لیلا اینا رسیدن رفتند داخل خونه شدن افسانه با مادر لیلا سلام واحوال پرسی کرد لیلا اون رو به اتاق پذیرای راهنمای کرد گذشته بعد از چند دقیقه برادر لیلا آمد اسمش بود یوسف همین طور داشت میرفت که نگاهش افتاد به افسانه خشکش زد حدود 20ثانیه گذشته تا که به حالت عادی برگشت و به افسانه سلام کردم افسانه هم جوابش رو داد خلاصه یوسف رفت به اتاقش موقع شام بود همه سر سفره جمع شدن یوسف و خواهرش مادرش و افسانه بعد از شام حدود 1ساعت افسانه به لیلا گفت من دیگه باید برم خوابگاه مادر لیلا و لیلا اجازه بهش ندادن لیلا بهش گفت فردا که جمعه است مدرسه تعطیل هست فردا برو مجبور شد شب رو اونجا بماند

  داشتن تلویزیون نگاه می کردند حواس یوسف همش به افسانه بود افسانه هم متوجه شد که یوسف همش داره اون رو نگاه میکنه به لیلا گفت که من خوابم میاد لیلا اون رو به اتاق خودش برد که اونجا بخوابد خلاصه شب گذشت صبح فرار رسید صبحانه خوردن و افسانه خواست بره خوابگاه که لیلا گفت بیا بریم جاهای شهر رو بهت نشون بدم و دوری با هم بزنیم امروز که تعطیله افسانه که دوست داشت بیشتر شهر رو بشناسه قبول کرد خواستن برن یوسف آمد گفت که من هم باهاتون میام لیلا گفت نه اما افسانه گفت بزار بیاد خلاصه رفتن خیلی از جاهای شهر رو گشتن بعد رفتن داخل یک پارک نشستن روی نیمکت لیلا گفت من میرم چند تا بستنی بگیرم برمیگردم یوسف سر صحبت رو باز کرد و رو کرد به افسانه بهش گفت با همان نگاه اول مهرت به دلم نشست دوست دارم اون کسی که شریک زندگیم باشه تو باشی نظرت راجب من چی افسانه زبونش بند آمده بود خواست جواب بده لیلا آمد یک بستنی به افسانه داد یکی به یوسف بعد از خوردن بستنی رفتن افسانه رو ببرنند خوابگاه و خودشان برگشتن بیان خونشون در میان راه یوسف به خواهرش گفت که افسانه رو دوست دارم بهش هم گفتم هر طور که شده یک بار دیگه به یک بهانه بیارش خونمون تا بتونم باهاش خوب صحبت کنم خواهرش گفت باشه

  ‏ ‏ خلاصه روز بعد لیلا رفت مدرسه افسانه رو دید به او سلام کرد رفتن سر کلاس بعد از زنگ کلاس و تعطیل شدن مدرسه لیلا دست افسانه رو گرفت رفتن گوشی نشستن و لیلا بهش گفت که برادرم بهت علاقه مند شده و از من خواسته که یک بار تو رو ببرم تا با هم دیگه صحبت کنید حالا برم بهش چه بگم

  ‏ ‏ افسانه گفت باشه خودم خبرت میکنم

  خلاصه با هم خدا حافظی کردند افسانه رفت خوابگاه لیلا رفت خونشون بمهض رسیدن لیلا یوسف سری آمد جلوی در تا که ببیند که افسانه چه جوابی بهش داده

  ‏ ‏ یوسف گفت چی گفت افسانه لیلا جواب داد افسانه : گفت خودم خبرت میکنم در این میان یوسف سرش رو انداخت پایین رفت به اتاقش

  چند هفته ی گذشته خبری از جواب افسانه نشد یوسف رفت جلوی مدرسه تا هر طور شده باهاش صحبت کنه جلوی مدرسه وایستاد تا که مدرسه تعطیل شد افسانه با لیلا آمدن بیرون یوسف رفت جلو ی اونا وایستاد سلام کرد افسانه و لیلا جواب سلامش رو دادن خوابگاه از مدرسه دور بود و افسانه تا خوابگاه باید تاکسی میگرفت یوسف موتور داشت و گفت به خواهرش و افسانه بیاد برسونمتون افسانه قبول نکرد دید که یوسف زیاد اسرار میکنه قبول کرد سوار موتور شدن لیلا و افسانه حرکت کردن ولی به خوابگاه نرفت رفت به طرف لب دریا افسانه و لیلا گفتن که مسیر خوابگاه از این طرف نیست داری مسیر رو اشتباهی میری میدونم میخوام با افسانه صحبت کنم بعد اونو میرسونم خوابگاه

  خلاصه رفت تا رسیدن به لب دریا رسیدن رفتن لب ساحل نشتن لیلا گفت شما صحبت کنید تا من برم برای خودمان کیک نوشابه آب بخرم یوسف گفت باشه برو لیلا رفت یوسف سر صحبت رو باز کرد و گفت چرا جوابم رو توی چند هفته ندادی افسانه جوابی رو نداد

  بازم یوسف سوال کرد افسانه جواب داد بله من هم تو رو دوستت دارم اما من نمیتوانم تو رو دوست داشته باشم چون پدرم مادرم از بچگیم اسم منو بستند به اسم پسر عموم من هیچ علاقه به اون ندارم توی روستای ما رسم بر این است که داما رو پدر مادر انتخاب میکند من اگر جوابت ندادم بخاطر این بود یوسف گفت آیا از صمیمم قلب که منو دوست داری افسانه آره یوسف یک سنگ از لب ساحل پیدا کرد که یک طرفش تیز بود آن رو برداشت و آمد جلوی افسانه نشت گفت فقط نگاه کن هر دردی رو میتون تحمل کنم به جز نرسیدن به تو شروع کرد با سنگ دست خود رو بریدن بدون گفتن حتی یک آه گفتن افسانه شروع کرد به گریه زاری گفت باشه باشه صبر کن صبر کن یوسف که دستش به شدت خون میامد گفت بگو افسانه گفت تنها راه رسیدن به من این است که بیای روستای ما با پدر مادرم صحبت کنی گفت باشه

  در همین میان لیلا رسید دید که از دست یوسف خون میاد و یک سنگ توی دستشه آمد سری سنگ رو از دستش گرفت انداخت دور و دید که افسانه در حال گریه کردن هست کفت شما چتون شد افسانه بلند شو بیا اینو باید ببریم بیمارستان افسانه بلند شد رفتن یک ماشین گرفتن رفت بیمارستان یوسف بیهوش شده بود بعد از 3ساعت به هوش آمد مادر یوسف رفته بود به یک شهر دیگه فقط لیلا و یوسف تنها خونه بودن

  بعد از نیم ساعت دکتر آمد گفت که میتونید بیمار رو ببرید یک ماشین گرفتن رفتن خونه

  کسی هم اونجا نبود که شام درست کنه لیلا رفت شام درست کنه افسانه شروع کرد با یوسف صحبت کردن حدود یکی دو ساعت صحبت کردن

  لیلا آمد به اتاق یوسف گفت شام حاظر رفتن که شام بخورند بعد از شام لیلا و افسانه رفتن به اتاق لیلا تا که بخوابن و یوسف رفت به اتاق خودش بخوابد

  صبح از خواب بیدار شدن صبحانه خوردن افسانه و لیلا رفتن مدرسه

  خلاصه یک هفته دیگه امتحانات پایانی شروع میشد

  و افسانه به یوسف گفته بود بعد از امتحانات میرن با هم به روستای اونا

  بعد از تمام شدن آخرین امتحان روز آخر افسانه برای آخرین بار دعوت شده بود خونه یوسف اینا لیلا و افسانه به طرف خونه به راه افتادن و به خونه رسیدن یوسف در رو باز کرد

  خلاصه شب شام خوردن خوابیدن صبح فرار رسید افسانه صبحانه خورد رفت که بره به روستایشان یوسف و لیلا تا ایستگاه قطار اون رو رسوندن یوسف هم با او رفت تا که روستای اونا رو ببینه قطار حرکت کرد افسانه از یوسف سوال کرد به مادرت گفتی که کجای میری گفت نه لیلا یک بهون پیدا میکنه

  بعد از دو ساعت رسیدن به روستای افسانه اینا ؛بطرف روستا که وسط جنگل بود به راه افتادن در میانه راه که رسیدن خونه افسانه اینا به چشم میخورد و افسانه با دست خونه خودشان رو به یوسف نشان داد

  خلاصه افسانه با یوسف خدا خافظی کرد و به طرف خونه به راه افتاد و یوسف داشت به اون نگاه میکرد تا ببیند که به کدام خونه میره دید رفت داخل یکی از خونه ها یوسف هم آمد نزدیکتر تا خوب خونه اونا رو ببینه رفت سایه یک در خت نشت نزدیک به مغرب بود که باران شروع به باریدن کرد و برای یوسف فرصت بسیار خوبی بود تا به خونه افسانه اینا بره و حرفشو به پدر مادر افسانه بزنه باران بسیار شدید بود با سرعت بدو بدو به طرف خونه اونا به راه افتاد جلوی در رسید شروع به در زدن کرد پدر افسانه در رو باز کرد یوسف سلام کرد و گفت ببخشید آقا من اینجا غریبم و تازه این روستا آمدم نه کسی رو میشناسم و نه جای رو بلدم آیا اجازه میدهد امشب رو اینجا بمونم گفت بیا داخل آمد داخل پدر افسانه اون رو به اتاق پذیرای راهنمای کرد خلاصه شام خورد و یک جا براش پهت کردن خوابید صبح بلند شد صبحانه خورد

  دید که افسانه از اتاق رو به رو به اون دست تکون میده

  یوسف رو کرد به طرف پدر افسانه گفت پدر جان من میخوام یک مطلب مهمی رو بهتو بگم ایا وقت دارید که چند دقیقه وقت رو به من بدی پدر افسانه بهش گفت آره بشین و حرفتو بزن

  یوسف شروع کرد تمام قضیه رو بهش گفت پدر افسانه هم در جواب گفت که من دخترم رو پسرم برادرم دادم یوسف گفت که من بدون افسانه زندگیم معنا نداره بدون افسان زندگی من یعنی مرگ من اگر افسانه رو بهم ندید منتظر میمونم تا که مرگم داخل همین روستا فرا رسد رفت رو به روی خانه حدود شصت الی هفتاد متر از خونه افسانه اینا دور تر نشسه کنار یک درخت گفت شاید پدر افسانه قبول کند تا که با افسانه ازدواج کند به همین دلیل خواست ثابت کنه که در تصمیم خود جدی هست یک روز بدون آب و غذا نشسته یک روز دو روز شد دو روز خبری نشد یوسف از حال رفت و افتاد به زمین مردم آمدن جمع شدن دیدن که فوت کرده است پدر افسانه آمد تا جسد رو دید سکته قلبی کرد و قوم خویشای پدر افسانه شروع به گریه زاری کردن و صدا به خونه افسانه اینا رسید افسانه شروع کرد حرکت به سوی مردم که یک جا جمع شدن و گریه زاری می کنند وقتی رسید جسد پدرشو و یوسف رو دید هیچی نگفت رفت به طرف خارج از جنگل رسید لب یک دره بزرگی خودشو از همان دره انداخت پایین تا شاید توی اون دنیا به یوسف برسد

   

   

   

   

   

   

  بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com پایان

  بلوچ

  :

  ‏ ‏

  داستان غم

  ‏ ‏ حسین پسری بود برای اولین بار توی زندگیش عاشق ساره میشه ساره هم عاشق حسین میشه این حسین بلوچ بوده که عاشق ساره بلوچ میشه

  ‏ ‏ این پسر وضیعت مالی خوبی بر خوردار می شد اگر اعدام نمی شد چون از پدرش بهش ارث رسیده حسین هم یک برادر داشته

  حسین خونه برادرش بود می خواسته که از خونه برادر خود به خونه همین ساره که بهش علاقه داشته و قصد داشتن با هم ازدواج کنند‏ ‏ بره که کرایه نداشته تا به خونه ساره اینها بره از زن داداش مقدار پولی تقاظا میکنه بهش میده در همین میان برادرش سر میرسه که با کنایه و بد بیرا او رو سر زنش میکنه

  ‏ ‏ حسین که جوان بود و نتوانست خودشو کنترل کنه پول ها رو میزاره میره بعد از دو سه روز دوستانش به او پیشنهاد میدن که با هم بریم مواد ببریم پول خوبی بهت میدیم حسین که در موقیعتی بود که شدیدا به پول نیاز داشت پیشنهاد اونها رو قبول میکنه با ماشین به راه میفتن که میان راه دو دوستانش میرن سوپر تا نوشیدنی بگیرند حسین تنها در ماشین میشینه در این میان مأموران به ماشین معشکوک میشن و به باز رسی ماشین دست به کار میشن که مقداری مواد مخدر پیدا میکنند و حسین رو دستگیر میکنند و به زندان می فرستند حسین هم که فهمید بود که حکمش اعدام هست اسم دوستان خود رو به مأموران نگفته بود د بعد از 1سال حکم اعدامش میاد اعدامش کردن ساره هم از شنیدن اعدام شدن حسین با گریه ها زیاد بینای خود رو از دست داد

  نـــامــــــه قبل از اعدام شدنش چنین نوشته بود ساره اگر منو دوست داری حرفم رو گوش کن منو فراموش کن هر چند من نتونستم بهت برسم فکر کنم توی دوزخ برم چون که نتونستم به تو برسم باور کن که اولین خوشی زندگیم تازه داشت شروع میشد که ناگهان ازرائیل آمد گفت که وقت رفتنه منی که تازه یک ماه مزه خوشی دنیا رو چشیده بودم تنها آرزیم اینکه تو شاد باشی نه که غمیگین باشی از مأموران تقاظا کردم که بهم یک دقیقه فرصت بدهن که نامه خودم رو تمام کنم یک دقیقه دیگه طناب دار به گردنم خواهد رفت اگر به کسی بدی کردم حلالم کنید من همه شما رو حلال کردم أشهد أن لا إله إلا الله،و أشهد أن محمدا عبده و رسوله، گواهی می دهم که جز خدای بر حق معبودی نیست،و گواهی می دهم که محمد رسول و فرستاده اوست بعد از 6سال ساره باز بینای خود رو به دست میاره اما نه که زیاد خوب ببینه بعد از 1سال با شخصی شبیهه حسین آشنا میشه که به این دلیل که شباهت زیادی به حسین داشته با اون شخص حاضر میشه ازدواج کنه

 • نوشته : نظام اربابی پور
 • تاریخ: جمعه 3 خرداد 1392برچسب:بلوچ,داستان,داستان عشق,داستان عشق بلوچ,دختر,دختر بلوچ,داستان,داستان عاشقی,بلوچی,بلوچ,
 • صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 21 صفحه بعد


  lovenar

  نظام اربابی پور

  lovenar

  http://lovenar.loxblog.com

  رمشک

  نا امید از رحمت خدا

  رمشک

  با سلام خدمت شما دوست عزیز نظامم اهل دهستان رمشک از توابع شهرستان قلعه گنج استان کرمان رشته درسیم هستش علوم انسانی حتما به وب شما هم سرمیزنم وخوشحال میشم اگه توی نظرسنجی شرکت کنید و یا عضوخبرنامه بشید متشکرم. ‏ با عرض سلام و خوش امد گویی خدمت شما بازدید کننده گرامی در این وب سعی در معرفی دهستان رمشک در دنیایی مجازی داریم که البته مطالب دیگری هم قرار خواهد گرفت در حدتوان

  رمشک